Live: Άρης – Ολυμπιακός 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος του αγώνα.

96′: ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός. Ο Ελ Κααμπί μετά την ασίστ του Ροντινέι θα σκοράρει για να μειώσει σε 2-1…

93′: Μέσα ο Ζουλ, έξω ο Σιφουέντες.

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

86′: Μέσα ο Σαμόρα, έξω ο Μορόν για τον Άρη.

84′: Ο Μορόν φεύγει στην πλάτη της άμυνας, δεν γυρίζει σε δύο ελεύθερους συμπαίκτες και πάει να σκοράρει ο ίδιος, αλλά ο Τζολάκης τον νικά σε πλάγιο τετ-α-τετ.

77′: Μέσα οι Μπιανκόν, Κοστίνια, εκτός οι Ντόη, Ζέλσον για τον Ολυμπιακό.

76′: Μέσα ο Νταρίντα, έξω ο Μάνου Γκαρθία. Μέσα και ο Σαβέριο παίρνει τη θέση του Ντιαντί.

75′: Κάρτα στον Ολιβέιρα.

70′: Σουτ του Γιάρεμτσουκ, κοντράρει στον Βέλεθ, παίρνει το ριμπάουντ ο Ελ Κααμπί, αλλά ο Μπράμπετς του παίρνει την μπουκιά από το στόμα.

69′: Μέσα ο Γιάρεμτσουκ, έξω ο Τσικίνιο και με 4-4-2 πλέον ο Ολυμπιακός.

65′: Κλέβει ο Μάνου και βγάζει τετ-α-τετ τον Μορόν , ο οποίος κάνει απίστευτο τσίμπημα πάνω από τον Τζολάκη, όμως η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο και περνά άουτ…

60′: Κατοχή μπάλας από τον Ολυμπιακό που προσπαθεί να αναπτυχθεί ξανά.

57′: Κάρτα στον Κάρμο για δυνατό φάουλ στον Ντιαντί.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Γκαρθία και Βέλντε εκτός, Γουίλαν και Ολιβέιρα μέσα για τον Ολυμπιακό.

Αρκετές οι διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή, κόκκινη κάρτα και στον Κοβάσεβιτς.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

O έλεγχος του VAR στο γκολ του Μορόν

Υπάρχει μια αποβολή στον πάγκο του Ολυμπιακού τώρα. Στον Χρήστο Μουρίκη, τον γυμναστή της ομάδας.

Μετράει κανονικά το γκολ, παρότι αρχικά φάνηκε να είναι πιο μπροστά ο Μορόν.

41′: ΓΚΟΛ ο Άρης. Ωραίο γύρισμα του Μάνου, ο Μορόν ξεχασμένος στην πλάτη της άμυνας σκοράρει με κοντινό τελείωμα για το 2-0… Να δούμε αν θα μετρήσει, φαίνεται να είναι εκτεθειμένος.

39′: Κάρτα στον Ντόη.

36′: Δεύτερο πολύ καλό φάουλ του Τσικίνιο. Η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κουέστα

35′: Κάρτα στον Βέλεθ και φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό.

33′: Ο Βέλντε κερδίζει την κατοχή στην περιοχή, με φάουλ λέει ο Ιταλός ρέφερι….

31′: Λάθος του Ντόη, ο Μάνου γυρίζει, ο Ορτέγκα διώχνει προσωρινά και ο Μόντσου πιάνει μέσα από την περιοχή το πλασέ στην κίνηση που σταματά πάλι πάνω στον Ορτέγκα.

21′: Εξαιρετικό φάουλ από τον Τσικίνιο που πέρασε έξω.

19′: Πρώτη μεγάλη φάση ο Ολυμπιακός. Ο Έσε γέμισε στην περιοχή, ο Ελ Κααμπί βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας του Άρη, πήρε την κεφαλιά, ήταν αδύναμη και μπλόκαρε εύκολα ο Κουέστα.

13′: Υπέροχη μπαλιά του Έσε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Ζέλσον δεν μπορεί να πάρει μπροστά το κοντρόλ και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει.

11′: Σέντρα από τον Βέλντε που μπλοκάρεται εύκολα ενώ είχε προηγηθεί σουτ πάνω σε σώματα.

Μετράει το γκολ.

Θα γίνει τσεκάρισμα στο VAR για οφσάιντ για τη φάση που χάθηκε τελείως για την άμυνα του Ολυμπιακού

3′: ΓΚΟΛ ο Άρης.  Ο Μάγιο τροφοδότησε τον Ντιαντί στην πλάτη του Ορτέγκα, ήταν ταχύτερος, ντρίμπλαρε τον Αργεντινό, έδωσε στον Μάνου Γκαρθία στην περιοχή και εκείνος με τη μία πλάσαρε για το 1-0.

Καθυστέρηση στην έναρξη, λόγω προβλήματος στην εστία του Κουέστα. Το πρόβλημα φαίνεται να λύθηκε,

Ο Άρης υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο «Κλ. Βικελίδης» στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι ενδεκάδες

Άρης (Μάντζιος): Κούεστα – Μάγιο, Βέλεθ, Μπράμπετς, Φρίντεκ – Σιφουέντες, Μόντσου – Ντιαντί, Γκαρθία, Σίστο – Μορόν.

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης – Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα – Έσε, Γκαρθία – Ζέλσον, Τσικίνιο, Βέλντε – Ελ Κααμπί.