Καραπαπάς για την διαιτησία στο ΑΕΚ-Βόλος: «Αν αυτό δεν είναι αλλοίωση, τότε ποιο είναι;» (ΦΩΤΟ)

Ο παράγοντας του Ολυμπιακού, Κώστας Καραπαπάς, αναφέρθηκε στα λάθη του διαιτητή Βασίλη Φωτιά κατά το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Βόλο.

Στην ανάρτησή του, τόνισε ότι το γκολ του Πιερό, με το οποίο η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 22’, έπρεπε να είχε ακυρωθεί, ενώ σημείωσε ότι ο επιθετικός της ΑΕΚ θα έπρεπε να είχε αποβληθεί με κόκκινη κάρτα.

Η ανάρτησή του:

«Για να καταλάβουμε τώρα: 45 λεπτά αγώνα.

Στο 22’, αντί να ακυρωθεί το γκολ και να πάρει κίτρινη κάρτα ο επιθετικός της ΑΕΚ, μετράει ένα αντικανονικό γκολ!

Αντί να φορτωθεί κίτρινη κάρτα ο Σιμάνσκι για τις αγκωνιές, ξανά “play” από τον διαιτητή.

Στο τέλος του ημιχρόνου, ο επιθετικός της ΑΕΚ κάνει μια ενέργεια που δικαιολογεί κόκκινη κάρτα. Ο Φωτιάς δίνει μόνο κίτρινη. Εάν είχε δοθεί η πρώτη κίτρινη, θα μπορούσε να είχε γίνει κόκκινη. Αλλά η φάση είναι ξεκάθαρα κόκκινη! Ο VAR τον καλεί να εξετάσει την περίπτωση και εκείνος αποφασίζει να σφυρίξει λήξη ημιχρόνου!

Αντί να είναι 0-0 με τους γηπεδούχους να έχουν παίκτη λιγότερο, ξεκινούν το β’ ημίχρονο με 1-0 και έντεκα παίκτες. Αν αυτό δεν είναι αλλοίωση, τότε τι είναι;»