Live: Λεβαδειακός – Καλλιθέα 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λήξη του αγώνα, Λεβαδειακός και Καλλιθέα έμειναν στο 0-0.

90’+6′ Ευκαιρία για την Καλλιθέα, φωνάζουν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Ο Τζιάνι κατέβασε την μπάλα και βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Γκροφ, ο Παπαδόπουλος τον μάρκαρε , με την μπάλα να απομακρύνεται.

90’+2′ Πολύ καλή σέντρα του Τσάπρα, ο ενταλώς αμαρκάριστος Συμελίδης δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας για να πάρει την κεφαλιά.

6 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

87′ Ευκαιρία για την Καλλιθέα, ο Τζιάνι έκλεψε και σούταρε λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, πάνω σε σώμα αμυντικού.

78′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Τσάπρα να βρίσκεται απέναντι στον Μπαραγκάν και να πλασάρει στο δοκάρι!

61′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, ο Πλέγας έπιασε καλό μακρινό σουτ, απέκρουσε με υπερένταση ο Μπαραγκάν. Αυτή ήταν η πρώτη τελική εντός εστίας στο ματς.

55′ Ευκαιρία για την Καλλιθέα, με τον Ματίγια να εκτελεί απευθείας ένα φάουλ, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκροφ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ

2 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

43′ Νέα κάθετη πάσα του Μερκάτι, αυτή φορά με στόχο τον Ντιμπά, βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε ο Γκροφ.

27′ Λάθος του Πασαλίδη, έχασε την μπάλα από τον Λαμαράνα έξω από τη μεγάλη περιοχή της ομάδας του, αλλά ο μέσος του Λεβαδειακού σούταρε βιαστικά και πολύ ψηλά.

25′ Ωραία ενέργεια του Κωστή, πήρε ένα φάουλ και ευκαιρία για τον Λεβαδειακό να γεμίσει τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων.

17′ Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Βήχου, δεν έδωσαν κάτι διαιτητής και VAR.

14′ Ο Όζμπολτ δοκίμασε ένα πολύ δυνατό σουτ από μακριά, η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού.

11′ Η Καλλιθέα σκόραρε όμως το γκολ ακυρώθηκε! Εμφανώς εκτεθειμένος ο Ουλντρίκις στην κάθετη πάσα του Μερκάτι.