Live: Ίντερ Ντ’ Εσκάλδες – ΑΕΚ 0-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος στο ματς. Η ΑΕΚ νίκησε με 4-0 στην Ανδόρρα την Ίντερ ντ’ Εσκάλδες και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Europa League.

90′ Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

86΄ ΓΚΟΟΟΟΟΛ. Ποιος άλλος; Ο Γκαρσία που κάνει χατ-τρικ. Ο Λιβάι Γκαρσία κάνει χατ-τρικ τελειώνοντας τη φάση μέσα από την περιοχή μετά από όμορφη ντρίμπλα-γύρισμα

83΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ. Ο Νόρντιν Άμραμπατ με όμορφο σουτ από δύσκολη γωνία σκοράρει και κάνει το 0-3 για την ΑΕΚ. Η ασίστ από τον Μάνταλο

81′ Αλλαγές για την ΑΕΚ. Χατζισαφί και Γκαρσία μέσα, Ρότα και Φερνάντες έξω.

73΄ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ξανά ο Λιβάι Γκαρσία κάνει το 2-0. Ο φορ της «Ένωσης» κατεβάζει την μπάλα και με όμορφο πλασέ εντός περιοχής κάνει το 0-2 απλοποιώντας την κατάσταση, αφού η ομάδα του έχει πλέον αέρα τριών γκολ (6-3 συνολικά).

72′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κοϊτά στη θέση του Γκατσίνοβιτς.

68′ Cooling break για τις δύο ομάδες.

65′ Τεράστια φάση για την ΑΕΚ. Ο Φερνάντες έκανε το γύρισμα στο ύψος του πέναλτι στον Μάνταλο, που αμαρκάριστος έκανε ένα κάκιστο πλασέ και αστόχησε.

60′ Αλλαγές για την Ίντερ ντ’ Εσκάλδες. Έξω ο Μαρτίνεθ, μέσα ο Λόπεθ. Μέσα και ο Αντρέου.

59′ Καλή στιγμή για την Ίντερ ντ’ Εσκάλδες. Ο Ριαχί κάνει την κεφαλιά από καλή θέση, η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

57′ Μάνταλος αντί Γιόνσον.

55′ Σκληρό μαρκάρισμα στον Γιόνσον, δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ της ΑΕΚ.

51′ Ο Στρακόσα παραχώρησε από λάθος κόρνερ, αλλά το… διόρθωσε μαζεύοντας την μπάλα με έξοδο.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 με το γκολ του Γκαρσία.

45+3′ Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Ο Φερνάντες κάνει γύρισμα από δεξιά, ο Λιούμπιτσιτς στρώνει στον Γιόνσον, αλλά το δεξί του σουτ περνά ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι των γηπεδούχων.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.

44′ Νέα στιγμή για τους γηπεδούχους, ο Στρακόσια αποκρούει αυτή τη φορά ένα δυνατό σουτ του Μπερλάνγκα στην κλειστή του γωνία.

43′ Πολύ καλή στιγμή για την Ίντερ ντ’ Εσκάλδες. Η μπάλα καταλήγει μετά από κόντρες στο δεύτερο δοκάρι, με τον Στρακόσια να αποκρούει σε κόρνερ το σουτ του Ντε Λα Τόρε.

36′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, αλλά το γύρισμα από τα δεξιά προς τον Γκαρσία δεν ήταν καλό.

29΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ η ΑΕΚ ανοίγει το σκορ με τον Λιβάι Γκαρσία. Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, με τον Λιβάι Γκαρσία να έχει δύο επιλογές στα άκρα, αλλά να επιτίθεται κατά μέτωπο και με αριστερό κεραυνό από το ύψος της περιοχής να κάνει το 0-1!

Cooling break, οι 22 ποδοσφαιριστές στους πάγκους για να δροσιστούν.

19′ Μεγάλη φάση για την Ίντερ ντ’ Εσκάλδες. Ο Μπερλάνγκα λίγο έλειψε με κόντρα να σκοράρει, αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Βίντα βάζει την κόντρα και αποσοβεί το 1-0.

15′ Πολλά λάθη στην κυκλοφορία της μπάλας από την ΑΕΚ

3′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ με σουτ του Φερνάντες με το αριστερό, που κοντράρει.

1′ Κόρνερ για την ΑΕΚ.

Έναρξη του ματς, στη σέντρα η ΑΕΚ

Οι φίλοι της ΑΕΚ άναψαν καπνογόνα.

Οι δύο ομάδες ήδη στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγο η σέντρα.

Η ΑΕΚ θα αγωνιστεί με τις λευκές εμφανίσεις.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ίντερ Ντ’ Εσκάλδες: Μουνιόθ, Γκαγέγκο, Φέχερ, Πουέντες, Τόρες, Μπουχάρμα, Μαρτίνεθ, Αλόνσο, Μπερλάνγκα, Λόπεθ, Ντε Λα Τόρε.

ΑΕΚ: Στρακόσια, Βίντα, Κάλενς, Μουκουντί, Χατζισαφί, Γιόνσον, Σιμάνσκι, Λιούμπισιτς, Γκατσίνοβιτς, Φερνάντες, Γκαρσία

Ίντερ Ντ’ Εσκάλδες και ΑΕΚ αναμετριούνται στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι, με φόντο την πρόκριση στης επόμενη φάση του Europa League. Το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει 4-3 υπέρ της Ένωσης.