Live: Ολυμπιακός-Αλ Καντσία 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος αγώνα. Ολυμπιακός-Αλ Καντσία 2-2.

89′ Ο Ζέλσον βρέθηκε απέναντι στον Κάστελς και πλάσαρε, αλλά ο τερματοφύλακας της Αλ Καντσία έδιωξε.

88′ ΓΚΟΟΟΛ 2-2. Ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει. Ο Ροντινέι σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα.

59′ Τρομερή πάσα του Μπιέλ στην πλάτη της άμυνας, ο Τσικίνιο πέρασε τον τερματοφύλακα αλλά ο αμυντικός τον πρόλαβε.

47′ ΓΚΟΟΟΛ 1-2. Ο Ομπαμεγιάνγκ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Ορτέγκα, πρόλαβε την έξοδο του Πασχαλάκη και έκανε το πλασέ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος του πρώτου μέρους.

45′ Ο Μασούρας έφυγε στην πλάτη της άμυνας, είδε εκτός εστίας τον Καστέλς και προσπάθησε να τον κρεμάσει αλλά χωρίς επιτυχία.

35′ ΓΚΟΟΟΛ 1-1. Καταπληκτικό γκολ από τον Κουινόνες, ο οποίος από τα όρια της μεγάλης περιοχής πιάνει ένα γυριστό και κεραυνοβολεί τον Μπότη.

28′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Μασούρα που έκανε το σουτ από κοντά αλλά ο Καστέλς απέκρουσε με τα πόδια.

17′ ΓΚΟΟΟΛ 1-0. Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με την κεφαλιά του Τσικίνιο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική σέντρα του Ορτέγκα.

16′ Ο Ολυμπιακός απειλεί με τον Μασούρα, ο οποίος έφερε την μπάλα στα δεξί αλλά το πλασέ του κατέληξε λίγο δίπλα από το δοκάρι του Καστέλς.

13′ Σουτ, ξανά, του Αλσαμάτ που περνάει διαγώνια από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπότη.

4′ Ο Αλσαμάτ δοκίμασε από μακριά αλλά ο Μπότης μπλόκαρε.