Live: Αγγλία-Σλοβακία 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ, 1-1 Κ.Δ.)

Τέλος στο ματς. Η Αγγλία πήρε μία μεγάλη πρόκριση με τα γκολ των Μπέλιγχαμ στο τέλος του 2ου ημιχρόνου και τον Κέιν στην αρχή της πρώτης παράτασης.

1 λεπτό ο έξτρα χρόνος της δεύτερης παράτασης

113′ Σέντρα ο Σούσλοφ, η μπάλα περνάει άουτ.

Ξεκίνησε η δεύτερη παράταση.

Τέλος το πρώτο μέρος της παράτασης με τον Κέιν να βάζει σε τροχία πρόκρισης την Αγγλία στο 1΄ λεπτό.

105′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Σλοβακία. Ο Πέταρικ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από θέση τετ-α-τετ.

Τρομερά πράγματα! Η Αγγλία κάνει την ανατροπή στο 1ο λεπτό της παράτασης με τον Τόνεϊ να μοιράζει την μπάλα με το κεφάλι στον Κέιν και αυτός με καρφωτή κεφαλιά να κάνει το 2-1 για την Αγγλία.

Ξεκίνησε η πρώτη παράταση.

Τέλος της κανονικής διάρκειας. Ο Μπέλιγχαμ έστειλε το ματς στην παράταση στο τελευταίο δευτερόλεπτο κυριολεκτικά.

90+5 ΓΚΟΟΟΛ. Ισοφαρίζει με απίθανο γκολ ο Μπέλιγχαμ. Ο Γουόκερ εκτέλεσε δυνατά το πλάγιο, η μπάλα έφτασε στον άσο της Ρεάλ Μαδρίτης και αυτός με ένα αριστουργηματικό ανάποδο ψαλίδι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντουμπράβκα.

6 λεπτά ο έξτρα χρόνος

81΄ Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Αγγλία με τον Ράις να επιχειρεί ένα σουτ και την μπάλα να χτυπάει στο δεξί κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια ο Κέιν δοκίμασε ένα γυριστό, το οποίο πέρασε πάνω από την εστία των Σλοβάκων.

78′ Φάση για την Αγγλία. Εκτελέστηκε το φάουλ, ο Κέιν πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

60΄ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Αγγλία, όμως ο Φόντεν εκτέλεσε πάνω στο τοίχος.

54΄ Τρομερή χαμένη ευκαιρία για για τη Σλοβακία. Μετά το λάθος του Γουόκερ, ο Στρέλετς δοκίμασε ένα σουτ από το κέντρο για να κρεμάσει τον Πικφορντ και να βάλει το γκολ του τουρνουά, αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ!

49΄ Η Αγγλία βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Φόντεν μετά από πάσα του Τρίπιερ, όμως το VAR το ακύρωσε για οφσάιντ. Έτσι παραμένει το 1-0 υπερ της Σλοβακίας.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος του πρώτου μέρους. Η Σλοβακία προηγείται με 1-0 της Αγγλίας.

3 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

32′ Έκανε ένα γύρισμα ο Σάκα, πέρασε η μπάλα από όλους.

25΄ ΓΚΟΟΟΛ. Η Σλοβακία ανοίγει το σκορ με τον Σραντς από τρομερή κάθετη πάσα του Στρέλετς

12′ Ευκαιρία η Σλοβακία. Ο Στρέλετς κάνει τρομερή κάθετη, ο Χαράσλιν φεύγει στην πλάτη της άμυνας και κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή, αλλά τελευταία στιγμή του βάζει την κόντρα ο Τριπιερ πριν η μπάλα πάει στα δίχτυα.

Η Αγγλία βγήκε στην κόντρα, ο Μπέλιγχαμ έδωσε στον Τρίπιερ και αυτός από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά αουτ.

5′ Ευκαιρία για τη Σλοβακία. Ο Χαράσλιν έφυγε στην κόντρα, έδωσε στον Χάντσκο ο οποίος έκανε τη σέντρα σουτ που πέρασε λίγο άουτ.