Live: Πανσερραϊκός-Κηφισιά 2-0, ΟΦΗ-Παναιτωλικός 1-2 (Τελικά)

Τέλος και στο Ηράκλειο 1-2 ο Παναιτωλικός τον ΟΦΗ.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις στο ματς του Ηρακλείου

Τέλος στον αγώνα των Σερρών με τους γηπεδούχους να κερδίζουν 2-0 την Κηφισιά

89′ Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα ΟΦΗ για φάουλ στον κίπερ Τσάβες.

85′  Αλλαγή για Παναιτωλικό  Τσιγγάρας αντί του Τορεχόν.

80΄ Αλλαγή για Παναιτωλικό :  Πέδρο αντί Μπουζούκη.

80΄ Ντεμπούτο με την ομάδα του Πανσερραικού στην Σούπερ Λιγκ για τον 32χρονο Γιώργο Παπαβασιλείου, που συμμετείχε με την ομάδα των Σερρών σε όλες τις κατηγορίες που αγωνίστηκε!

77′ Πλασέ του Νέιρα του ΟΦΗ, μπλόκαρε ο Τσάβες.

75΄ Μεγάλη ευκαιρία για Παναιτωλικό, ολομόναχος αστόχησε ο Μπρούνο Ντουάρτε με κεφαλιά.

66′ Αλλαγή για Πανσερραϊκό: Μέσα ο Άλεξιτς, έξω ο Μπετανκόρ .

62΄  Γκολ για τον ΟΦΗ με τον Γιάννη Αποστολάκη, που πλάσαρε απο κοντά. Κάθετη του Τοράλ, με τον Αποστολάκη να πετάγεται στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο τελείωμα να νικά τον Τσάβες για το 1-2.

55΄ Αποχωρεί και ο Κώστας Γιαννούλης δακρυσμένος, με τους παίκτες του ΟΦΗ να έχουν πέσει πάνω του και να τον αγκαλιάζουν. Ξεσπά σε λυγμούς ο 37χρονος αμυντικός, με όλο το «Γεντί Κουλέ» στο πόδι να τον αποθεώνει και να τον αποχαιρετά, στο τελευταίο του παιχνίδι πριν κρεμάσει τα παπούτσια του. !  Τον Γιαννούλη, αγκαλιάζει και ο προπονητής του Παναιτωλικού Γιάννης Πετράκης. Μπάκιτς και Βούρος πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο για τον ΟΦΗ

55′ Αλλαγές για ΟΦΗ: Εκτός ο Θεοδωσουλάκης και Γκαγέγκος, μέσα οι Μαρινάκης .

57΄ Γκολ και 2-0 για Πανσερραικό με τον Χατζηστραβό.  Έπειτα από κόρνερ του Ντε Τομάς, ο Πεταυράκης πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Χατζηστραβός τη δεύτερη στο δεύτερο δοκάρι κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

56′ Αλλαγή για την Κηφισιά. Μπιφουμά αντί Μενέντες.

54΄ Γκολ για Πανσερραικό. Ο Πασχάλης Στάικος με δυνατό σουτ έξω από την  περιοχή “ανοίγει” το σκορ για τους γηπεδούχους

50′ Ευκαιρία για την Κηφισιά. Ο Σπίνος έκανε την κεφαλιά που σταμάτησε στο δοκάρι του Τσομπανίδη που στη συνέχεια έδιωξε σε κόρνερ.

46΄ Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Μπουζούκη και 0-2. Πρώτο γκολ για τον 24χρονο άσο με την φανέλα του Παναιτωλικού. Στα πρώτα 40 δευτερόλεπτα της επανάληψης, ο Χατζηθεοδωρίδης έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, με τον Μπουζούκι να πλασάρει ιδανικά από την «καρδιά» της περιοχής για το 0-2! Γκολ που δεν το πανηγύρισε, καθώς έχει περάσει κατά το παρελθόν από τις τάξεις του ΟΦΗ.

Ημίχρονο στις Σέρρες, με τις δύο ομάδες στην λευκή ισοπαλία

Ημίχρονο στην Κρήτη χωρίς καθυστερήσεις. Ο Παναιτωλικός προηγείται δίκαια με βάση την εικόνα του ματς με 1-0 του ΟΦΗ, χάρη στο υπέροχο τέρμα του Καρέλη στο 5ο λεπτό.

44′ Μακρινό δυνατό σουτ από τον Στάικο του Πανσερραϊκού, με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια της εστίας της Κηφισιάς.

41′ Αδύναμη κεφαλιά του Ισέκα, μπλόκαρε ξανά ο κίπερ του Παναιτωλικού.

40′ Δυνατό σουτ του Τοράλ του ΟΦΗ, μπλόκαρε σταθερά ο Τσάβες.

3′ Δοκάρι για τον ΟΦΗ μετά από υπέροχη ανάπτυξη των Κρητικών, με τον Ισέκα από τα δεξιά να πλασάρει γλυκά και την μπάλα να σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι.

31′ Φάση για τον Πανσερραϊκό, με τον Χατζηστραβό που πάτησε περιοχή σούταρε με τον Νικοπολίδη να αποκρούει.

26′ Πολύ καλή στιγμή για την Κηφισιά. Σουτ του Νίνη, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

25΄ Κίτρινη στον Μπρούνο Ντουάρτε, κόβοντας αντεπίθεση του Ισέκα.

22΄  Ο Παναιτωλικός ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα. Στην πρώτη  του ευκαιρία έκανε γκολ και από εκεί κει πέρα μέχρι αυτή τη στιγμή  έχει επιβάλλει τον ρυθμό του. Ο Τραιανός Δέλλας, έχει σηκώσει παίκτες για να κάνει αλλαγές

Στο 6΄ ο Καρέλης με γυριστό σουτ ανοίγει το σκόρ για τον Παναιτωλικό 0-1 από τον  Νίκο Καρέλη, που καταγεται απο το Ηράκλειο. Εκπληκτικό τέρμα από τον Νίκο Καρέλη, ο οποίος μέσα από την περιοχή έπιασε ένα τρομερό γυριστό βολ πλανέ έκανε το 0-1, έπειτα από ασίστ του Φεντερίκο Ντουάρτε.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ

ΟΦΗ – Παναιτωλικός: Περράκης, Βοηθοί: Μπουξμπάουμ και Χριστοδούλου, VAR – AVAR: Γκάμαρης και Στεφανής.

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες, Μαυρίας, Λιάβας, Ντουάρτε, Τορεχόν, Χατζηθεοδωρίδης, Πέρες, Μπουζούκης, Ντουάρτε, Ντίας, Καρέλης.

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Γιαννούλης, Γκλάζερ, Λουκάο, Θοράρινσον, Γκαγιέγκος, Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης, Τοράλ, Ριέρα, Ισέκα

Πρόβλημα με τον Ντανκερλούι του Πανσερραϊκού που υπέστη θλάση και τη θέση του στο αρχικό σχήμα πήρε ο Πηλέας.