ΒΙΝΤΕΟ: Σπουδαία νίκη για τη Βερόνα στις καθυστερήσεις!

Από την κόλαση στον παράδεισο βρέθηλε η Βερόνα! Παρότι φαινόταν ότι θα μείνει στο 0-0 με την Ουντινέζε εντός έδρας και οι δύο ομάδες θα πάρουν από έναν βαθμό που δεν θα τους έφτιαχνε ιδιαίτερα τη βαθμολογική συγκομιδή και θέση, όλα… άλλαξαν στο 90’+3’.

Διότι ο Κόπολα έβαλε φωτιά στο «Μπεντεγκόντι» στην τελευταία επί της ουσίας φάση του αγώνα, χαρίζοντας το «τρίποντο» στους γηπεδούχους που τους έστειλε στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη της Serie A. Παράλληλα, οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται μόλις στο +1 από τον υποβιβασμό, πληρώνοντας την αδυναμία τους σε ένα ακόμη ματς να κερδίσουν.

Μέχρι να φτάσουμε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, πάντως, οι φάσεις ήταν μεγάλες. Παρόλα αυτά, λίγο η αναποτελεσματικότητα και άλλο τόσο οι εξαιρετικοί τερματοφύλακες των δύο ομάδων, κρατούσαν το ματς χωρίς γκολ.

Η κεφαλιά του Κόπολα, όμως, από το κόρνερ του Ντούντα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έκρινε την αναμέτρηση για να χαρίσει το υπερπολύτιμο «τρίποντο» στη Βερόνα.