Live: Μάντσεστερ Σίτι – Ρεάλ 3-4 (πέν., 1-1 παρ., κ.δ), Μπάγερν – Άρσεναλ 1-0 (τελικό)

3-4 η Ρεάλ με τον Ρούντιγκερ και παίρνει την πρόκριση στα ημιτελικά!

3-3 για τη Σίτι με τον Έντερσον!

2-3 η Ρεάλ με τον Νάτσο.

Ο Φόντεν ισοφαρίζει σε 2-2.

1-2 η Ρεάλ με τον Βάσκεθ

Ο Λούνιν αποκρούει το πέναλτι του Κόβασιτς!

1-1 ισοφαρίζει ο Μπέλιγχαμ.

Ο Λούνιν πιάνει την άσχημη εκτέλεση του Μπερνάρντο Σίλβα

Ο Έντερσον πιάνει το πέναλτι του Μόντριτς!

1-0 η Σίτι με τον Άλβαρες.

Ξεκινάνε τα πέναλτι.

Τέλος στο δεύτερο ημίχρονο, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι,

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

105+2′  Τεράστια ευκαιρία η Ρεάλ! Ο Ρούντιγκερ βγήκε απέναντι από το τέρμ,α αλλά το τελείωμά του ήταν πολύ κακό και χάθηκε η ευκαιρία

Η ΣΞίτι συνεχίζει να πιέζει την εστία της Ρεάλ στο πρώτο ημίχρονο.

91′ Χωρίς τον Χάαλαντ οι γηπεδούχοι που αντικαταστάθηκε από τον Άλβαρες

Ξεκίνησε η παράταση στο Μάντσεστερ.

Τέλος στο Μάντσεστερ. Τα πάντα θα κριθούν στην παράταση.

Τέλος στο Μόναχο. Η Μπάγερν προκρίθηκε στους «4» της Ευρώπης!

90′ Τελική προσπάθεια για την Μπάγερν, ο Μουσιάλα από πλάγια θέση σούταρε και ο Ραγιά μπλόκαρε σταθερά την μπάλα

90′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόδρι

88′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Ο Έντεγκααρντ βγήκε «φάτσα» με το τέρμα, σούταρε, ωστόσο η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία του Νόιερ

81′ Τεράστια ευκαιρία για τη Σίτι! ιδανικά πάσα του Ακάνζι, ο Ντε Μπρόινε αστόχησε!!!

79′  Σουτ ο Ντε Μπρόινε έξω από την περιοχή, έσωσε ο Λούνιν

76′ Γκοολ για τη Σίτι! Ο Ντοκού έκανε τη σέντρα, κάκιστη αντίδραση του Ρούντιγκερ και ο Ντε Μπρόινε σκοράρει

74′ Ευκαιρία για την Άρσεναλ, Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Σάκα, απομάκρυνε σε νέο κόρνερ ο Νόιερ

63′ Γκοολ για την Μπάγερν! Ο Σανέ έκανε δυνατή σέντρα, κατέβασε αριστερά ο Γκερέιρο, ο οποίος έκανε «γλυκό» γέμισμα και ο Κίμιχ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά ψαράκι

61′ Κίτρινη κάρτα στον Γκβαρντιόλ

59′ Κίτρινη κάρτα στον Γκρίλις.

54′ Κίτρινη κάρτα στον Λάιμερ της Μπάγερν.

51΄ Μεγάλη ευκαιρία η Σίτι, πρόλαβε ο Νάτσο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή

46′ Mεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Ο Κίμιχ έβγαλε τη σέντρα, ο Γκορέτσκα με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο και ο Γκερέιρο με σουτ σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στα δύο ματς

Ημίχρονο στο Μάντσεστερ. Σίτι-Ρεάλ 0-1

Ημίχρονο στο Μόναχο. Μπάγερν-Άρσενα 0-0

38′ Κίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ

31′ Mεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Ο Έντεγκααρντ γύρισε στον Μαρτινέλι, ο οποίος σούταρε αμαρκάριστος από το σημείο του πέναλτι, όμως έστειλε την μπάλα προς το κέντρο και ο Νόιερ μπλόκαρε

28′  Κεφαλιά ο Χάαλαντ, μπλόκαρε ο Λούνιν

27′  Νέο σουτ ο Ντε Μπρόινε έξω από την περιοχή, έσωσε ο Λούνιν

26′ Σουτ ο Ντε Μπρόινε, μπλόκαρε ο Λούνιν εύκολα

21′ Ο Μαρτινέλι σε μικρό χώρο μέσα στην περιοχή πέρασε ανάμεσα από δύο παίκτες, αλλά ο Νόιερ βγήκε και μπλόκαρε

19′ Ευκαιρία για τη Σίτι! Δοκάρι για τη Σίτι από κεφαλιά του Χάαλαντ και στη συνεχεια ο Μπερνάρντο Σίλβα αστόχησε από κοντά για την ισοφάριση

14′ H Άρσεναλ έχει αρχίσει να κρατάει περισσότερο την μπάλα

12′ Γκοολ για τη Ρεάλ! Πολύ γρήγορη επίθεση η Ρεάλ, τρομερή ενέργεια ο Μπέλιγχαμ, γύρισμα ο Βίνι, ο Έντερσον έπιασε το πρωτο σουτ του Ροντρίγκο, αλλά ο Βραζιλιάνος πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε

11′  Μακρινό σουτ ο Καμαβίνγκα, μπλόκαρε ο Έντερσον

3′ Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Ο Σανέ άνοιξε δεξιά την μπάλα προς τον Κίμιχ, ο Γερμανός έβγαλε τη σέντρα και ο Κέιν αστόχησε με σουτ από καλό σημείο

Σέντρα και στο Μάντσεστερ.

Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Μόναχο

Στον πάγκο για την Άρσεναλ: Ράμσντεϊλ, Χέιν, Ελνένι, Ζεσούς, Κίβιορ, Νέλσον, Ενκέτια, Παρτέι, Σμιθ-Ρόου, Τροσάρ, Βιέιρα, Ζιντσένκο.

Στον πάγκο για την Μπάγερν: Πέρετζ, Ούλραϊχ, Τσούπο-Μοτίνγκ, Κιμ Μιν Τζάε, Μίλερ, Πάβλοβιτς, Τελ, Ουπαμεκανό, Σαραγόσα

Άρσεναλ (Αρτέτα, 4-3-3): Ράγια – Γουάιτ, Γκάμπριελ, Σαλιμπά, Τομιγιάσου – Έντεγκααρντ, Ζορζίνιο, Ράις – Σάκα, Χάβερτς, Μαρτινέλι

Μπάγερν Μονάχου (Τούχελ, 4-2-3-1): Νόιερ – Κίμιχ, Ντάιερ, Ντε Λιχτ, Μαζράουι – Λάιμερ, Γκορέτσκα – Σανέ, Μουσιάλα, Γκερέιρο – Κέιν

Στον πάγκο για τη Ρεάλ οι: Κέπα, Φραν, Μιλιτάο, Μόντριτς, Χοσέλου, Βάσκεθ, Θεμπάγιος, Γκαρθία, Μπραχίμ, Γκιουλέρ.

Στον πάγκο για την Σίτι οι: Ορτέγκα, Κάρσον, Στόουνς, Άκε, Κόβασιτς, Ντοκού, Άλβαρες, Γκόμες, Νούνιες, Μπομπ, Λιούις.

Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Λούνιν – Καρβαχάλ, Ρούντιγκερ, Νάτσο, Μεντί – Καμαβινγκά, Βαλβέρδε, Κρόος, Μπέλιγχαμ – Βινίσιους, Ροντρίγκο.

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον – Γουόκερ, Ακάντζι, Ντίας, Γκβάρντιολ – Ρόδρι, Ντε Μπρόινε, Μπερνάρντο Σίλβα – Φόντεν, Γκρίλις, Χάαλαντ.

Οι ενδεκάδες των ομάδων:

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη των αγώνων:

Καλησπέρα! Η προημιτελική φάση του Champions League ολοκληρώνεται με τους αγώνες Μάντσεστερ Σίτι-Ρεάλ και Μπάγερν-Άρσεναλ