Live Βόλος-Ατρόμητος 2-2 (Τελικό)

Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά .Βόλος-Ατρόμητος 2-2  για την 4η αγωνιστική των playouts.

90’+6′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Τη θέση του  Κούντε παίρνει ο Καραμάνης.

90’+6′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Τζαβέλλα να κάνει την κεφαλιά και τον Κόβατς να αποκρούει εντυπωσιακά.

90’+2′ Κοντά στο γκολ ο Βόλος! Ο Ασεχνούν πάτησε περιοχή από τα αριστερά σούταρε, απέκρουσε ο Μαρκετζάνι.

90΄ Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις

89′ Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Μπαριέντος παύρνει τη θέση του Ντε Καμπς

86′ Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για μαρκάρισμα στον Γκλάβτσιτς.

85′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο, αλλά οφσάιντ. Ο Έντερ εκτέλεσε με τον Τζαβέλλα να κάνει το πλασέ και να τραντάζει το δεξί κάθετο του Κόβατς. Ως μη γενόμενη η φάση

83′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Καμπς για μαρκάρισμα στον Αθανασίου.

80′ ΓΚΟΛ για τον Βόλο με ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ εκτέλεση φάουλ του Γκλάβτσιτς! 2-2!

72΄ΑΛΛΑΓΗ για τον Ατρόμητο, ο Βέργος αντί του σκόρερ Αντζιέλσκι.

72΄ΑΛΛΑΓΗ για τον Βόλο Eκτός ο Μπερτόγλιο και περνά στο ματς ο Τρουιγέ.

70′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με τον Αντζιέλσκι να ευστοχεί! 1-2

68′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ατρόμητο!

Υπάρχει έλεγχος της φάσης στο VAR για περίπτωση πέναλτι. Ίσως να έχει βρει με το χέρι ο Σιέλης.

Μεγάλη ευκαιρία με την μπάλα να φτάνει στον Αντζιέλσκι που πλάσαρε, αλλά ο Σιέλης τελευταία στιγμή έβαλε την κόντρα. Νέο κόρνερ.

63′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην κόντρα, η μπάλα στον Αγκιμπού Καμαρά από τα αριστερά εντός περιοχής με τον μέσο από τη Γουινέα να σουτάρει δυνατά και τον Κόβατς να κάνει εξαιρετική επέμβαση.

58′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Υπέροχη ενέργεια του Ασεχνούν που σούταρε με πολύ φάλτσο και ο Μαρκετζάνι απέκρουσε σε κόρνερ.

56΄ Κίτρινη κάρτα στον Σιέλη για μαρκάρισμα πάνω στον Βρακά που πήγε να βγάλει επίθεση

53′ Κίτρινη στον Αντζιέλσκι του Ατρομήτου, για μαρκάρισμα στον Σιέλη

49′ Eυκαιρία για τον Βόλο! Ο Μπερτόγλιο είδε τον Ντε Καμπς, ο οποίος με τη μια δεν δίστασε να σουτάρει με φάλτσο με το αριστερό. Λίγο άουτ η μπάλα.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Πανθεσσαλικό με τις ομάδες ισόπαλες: 1-1

45’+1′ ΓΚΟΛ ο Βόλος 1-1! Ο Γκαρσία εκτέλεσε άσχημα με τον Μαρκετζάνι να κάνει ασταθέστατη επέμβαση και ο Αργεντινός παίρνει το ριμπάουντ για να ισοφαρίσει.

45′ Πέναλτι για τον Βόλο! Ο Αθανασίου τραβάει τον Γκαρσία εντός περιοχής και ο Μαλούτας δίνει πέναλτι και κίτρινη κάρτα.

41′ Απειλεί ξανά ο Ατρόμητος. Η κίνηση του Τριμμάτη από τα δεξιά, αυτός πάτησε περιοχή γύρισε παράλληλα στον Βαλένσια που σούταρε. Ο Καλογερόπουλος άμεσα την κόντρα και η μπάλα στην αγκαλιά του Κόβατς.

37′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ξανά στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι με τον Καμαρά να ανεβαίνει και να βλέπει αριστερά τον Βρακά, αυτός έκανε την κίνηση, σούταρε, η μπάλα κόντραρε, ξανά ο Καμαρά το ριμπάουντ το σουτ του οποίου μπλοκαρίστηκε ξανά από την άμυνα των γηπεδούχων,

32′ Ο Βόλος κτυπάει φάουλ που κέρδισε ο Μπερτόγλιο απο τον Ασεβέδο με τη φάση να ολοκληρώνεται για επιθετικό φάουλ του Γκαρσία στον Μαρκετζάνι.

29′ Εκτέλεσε φάουλ ο Γκλάβτσιτς, βγήκε ο Μαρκετζάνι και μπλόκαρε.

22′ Κίτρινη στον Βρακά για μαρκάρισμα στον Μύγα.

18′ ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος 0-1 με τον Αγκιμπού Καμαρά να παίρνει την μπάλα να φεύγει στην κόντρα, να πασάρει στον Αντζιέλσκι, και αυτός αμέσως είδε στην παράλληλη κίνηση του Αθανασίου  ο οποίος πλάσαρε ιδανικά! Φέρει ευθύνη και ο Κόβατς, γιατί στο πλασέ του Αθανασίου η μπάλα πέρασε κάτω από το σώμα του!

17′ Ευκαιρία για τον Βόλο, από κόρνερ που εκτελέστηκε ο Καλογερόπουλος έπιασε την κεφαλιά η μπάλα κόντραρε και έφυγε εκ νέου κόρνερ.

Στο πρώτο τέταρτο  του αγώνα ο  Βόλος είναι καλύτερος με τα σουτ των Ασεχνούν και Γκαρσία.

9′ Ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Γκαρσία πήρε την μπάλα με τον Χουάν Γκαρσία να λαμβάνει το κλέψιμο του Ντε Καμπς και να σουτάρει στον στόχο. Μπλόκαρε ο Μαρκετζάνι.

7′ Κόρνερ για τον Βόλο από τα αριστερά. Απομάκρυνε η άμυνα του Ατρομήτου με τη φάση να καταλήγει σε ελεύθερο για τους φιλοξενούμενους.

4′ Πρώτη τελική στο ματς για τον Βόλο με τον Ασεχνούν να κάνει ωραία ενέργεια από τα αριστερά και να συγκλίνει προς τα μέσα. Σούταρε, αλλά η μπάλα άουτ.

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.Ξεκίνησε το ματς με τους γηπεδούχους στη σέντρα

Διαιτητής: Μαλούτας, Bοηθοί: Νικολακάκης, Παπαδάκης Tέταρτος διαιτητής: Κατσικογιαννης VAR: Ζαμπάλας, AVAR: Σινιοράκης

Βόλος (Χρήστος Κόντης): Kόβατς – Μύγας, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα- Ντε Καμπς, Μπερτόγλιο, Κόμπα- Γκλάβτσιτς, Γκαρσία, Ασεχνούν

Στον πάγκο: Kόστιτς, Ασλανίδης, Κίτσος, Τάχατος, Τσοκάνης, Τρουιγέ, Μπαριέντος, Ποπέσκου, Μωραϊτης

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Mαρκετζάνι – Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Αθανασίου – Τριμμάτης, Κούντε, Έντερ, Καμαρά, Βρακάς – Βαλένσια, Αντζιέλσκι

Στον πάγκο: Tσιντώτας, Πομόνης, Κυβρακίδης, Τσακμάκης, Φριντζόνσον, Καραμάνης, Κούεν, Ρομπάιγ, Βέργος