Live: Πανσερραϊκός-ΟΦΗ 2-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

84′: Σοφιανός αντί Άλεξιτς αντί και Μασκανάκης αντί Τομάς.

75′: ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ και 2-2 με τον Μπάκιτς. Το δεύτερο γκολ του μέσου των Κρητικών φέρνει στα ίσια το ματς. Ο Μοσκέρα πήρε την κόντρα, έκανε τη σέντρα πέφτοντας και το μαγικό τελείωμα του Μπάκιτς στέλνει τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

71′: Χατζηστραβός αντί Μπετανκόρ.

70′: Μεγιάδο αντί Γκαγέγκος.

66′: Αποστολάκης αντί Ριέρα και Μοσκέρα αντί Μπάκου.

Πήρε κάρτα και ο Δέλλας για διαμαρτυρία.

Θεωρείται λήξαν το συμβάν, συνεχίζεται κανονικά ο αγώνας.

55′: Κίτρινη κάρτα σε Μορέιρα και Τοράλ.

54′: Ένταση μετά από φάουλ του Τοράλ.

50′: Συρτό σουτ του Άλεξιτς από πλάγια θέση, έβγαλε με το πόδι ο Χριστογεώργος.

49′: Κίτρινη κάρτα στον Αυλωνίτη.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

45′: Κίτρινη κάρτα στον Ουεντραόγκο.

33′: ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός. Ο Μπετανκόρ πιάνει εντυπωσιακά την κεφαλιά, προ του Δεληγιαννίδη και με άψογη κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στη δεξιά πλευρά των διχτύων.

28′: ρομερή επέμβαση του Χριστογεώργου σε σουτ του Πεταυράκη.

27′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Ο Κατσίκας απέκρουσε το πέναλτι του Μπάκιτς, αλλά η μπάλα στρώθηκε εκ νέου στον Μαυροβούνιο, που ισοφάρισε προ κενής εστίας!

25′: Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Για ανατροπή του Ριέρα από τον Δεληγιαννίδη.

22′: ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός. Αντεπίθεση από τους γηπεδούχους, ο Άλεξιτς βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε ιδανικά για να ανοίξει το σκορ.

17′: Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη.

16′: Ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού απέκρουσε εντυπωσιακά δυνατό σουτ του Μπάκιτς.

Για επιθετικό φάουλ ακυρώθηκε το γκολ.

12′: Ακυρώνεται γκολ του Μπάκιτς με κεφαλιά.

11′: Κίτρινη κάρτα στον Μπάκιτς, υπήρξε μια μικρή ένταση καθώς οι Κρητικοί εκτέλεσαν γρήγορα το φάουλ.

4′: Πρώτη καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό, έγινε η μπαλιά από τα αριστερά και ο Άλεξιτς δεν μπόρεσε από κοντά να πιάσει καλά το σουτ.

Ο Πανσερραϊκός αντιμετωπίζει τον ΟΦΗ για την 4η αγωνιστική των playouts της Super League.

Οι ενδεκάδες των ομάδων

Πανσερραϊκός (Π. Γκαρσία): Κατσίκας, Πεταυράκης, Μπέργκστρεμ, Αυλωνίτης, Δεληγιαννίδης, Μορέιρα, Ουεντραόγκο, Ουάρντα, Τομάς, Άλεξιτς, Μπετανκόρ

Στον πάγκο: Τσομπανίδης, Οικονόμου, Διαμαντής, Ντάνκερλουι, Σοφιανός, Χατζηστραβός, Στάικος, Μασκανάκης, Μούργος

ΟΦΗ (Τρ. Δέλλας): Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Βούρος, Λουκάο, Θοράρινσον, Μπάκιτς, Γκαγέγκος, Μπάκου, Τοράλ, Ριέρα, Ισέκα

Στον πάγκο: Μπάουμαν, Αμπάντα, Λαμπρόπουλος, Μοσκέρα, Αποστολάκης, Γκλάζερ, Θοεδοσουλάκης, Μεγιάδο, Φελίπε