Χάντμπολ: Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το κύπελλο με πέναλτι στην εκπνοή!

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 21-20 της Δράμας στον τελικό κυπέλλου χάντμπολ που έγινε στη Χαλκίδα, με buzzer beater πέναλτι του Κουκμίση και κατέκτησε το τέταρτο κύπελλο της ιστορίας του!

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε ισορροπημένα με τις δύο ομάδες να εναλάσσονται στο σκορ (3-3, 7-7), με τους «ασπρόμαυρους» να σκοράρουν με τους Κουκμίση και Ελευθεριάδη και η Δράμα με τους Λατσάκου και Τόσκα. Τελικά, οι «μονομάχοι» του τελικού πήγαν ισόπαλοι στα αποδυτήρια με 9-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο και παρά το προσπέρασμα του ΠΑΟΚ με 10-9, οι Δραμινοί με τους Παπαδόπουλο και Μανωλούδη ξέφυγαν με 13-17 στο 45′, με τον ΠΑΟΚ να μειώνει σε 17-19, επτά λεπτά πριν το φινάλε με τον Κουκμίση. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 20-20 στο 57′ με τον Παπάζογλου, ενώ με «χρυσό» σκόρερ τον Κουκμίση με πέναλτι στο φινάλε ο ΠΑΟΚ νίκησε την Δράμα με 21-20 και κατέκτησε το τέταρτο κύπελλο της ιστορίας του!