Live: Ατρόμητος – Πανσερραϊκός 1-1 (τελικό)

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες στο 1-1

90+4′ Γκολ Ατρόμητος. Ο Τζοβάρας μετά από τραγικό λάθος του Χοβάν κάνει από κοντά το 1-1. Ο Χοβάν βγήκε χωρίς λόγο πολύ έξω από την περιοχή του με τον Τζοβάρα να σκοράρει

90+4 Μεγάλη προβολή του Πομόνη που έκοψε την πάσα του Ουάρντα σε αμαρκάριστο συμπαίκτη του

90′ Ο Βαλέντσια δεν προλαβαίνει να βάλει το πόδι του στην σέντρα σουτ του Βρακά χάνοντας έτσι την ευκαιρία

85′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ουάρντα να κλειδώσει το ματς με τον Αιγύπτιο ανενόχλητος να πιάνει ένα κακό σουτ στέλνοντας τη μπάλα άουτ

84΄ Αλλαγή: Ο Σοφιανός σην θέση του ‘Αλεξιτς για τον Πανσεραϊκό

Παρότι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις και μιλάμε για το δοκάρι του Ρομπάιγ, το δεύτερο ημίχρονο είναι πολύ κακό από πλευράς θεάματος

77΄Κιτρινη καρτα Γκονζάλες

73΄Κιτρινη στον Τζοβάρα

69΄ Αλλαγή :Ο Αγκιέλσκι στην θέση του Βέργου

66΄ Αλλαγή : Ο Γουέλερι στην θέση του Τομάς

65΄Αλλαγή : Ο Χατζηστραβός στην θεση του Μπεντακόρ

62΄ Αλλαγή : Ο Ροντάιλ στην θέση του Τζαβέλα

61′ Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Βέργο να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ

57′ Κίτρινη κάρτα σε Μορέιρα και Τζαβέλλα

56′ Κίτρινη κάρτα στον Δεληγιαννίδη

50′ Σουτ του Δεληγιαννίδη στην κόντρα, μπλόκαρε ο Μαρκετζάνι

47′ Δοκάρι για τον Ατρόμητο! Ο Ρομπάιγ από δεξιά μπήκε στην περιοχή, σούταρε αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

46′ Τρεις αλλαγές για τον Ατρόμητο. Μπαίνουν οι Βαλένσια, Βρακάς, Γκονζάλες. Βγαίνουν Φριντγιόνσον, Ερλινγκμαρκ, Ντιρκς

Με τον Πανσερραϊκό να είναι μπροστά μετά την κεφαλιά του Άλεξιτς, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια μετά την ολοκλήρωση του ημιχρόνου που μετά το 20λεπτο ο ρυθμός του έχει πέσει αισθητά

45+3 Κίτρινη κάρτα στον Κουέν του Ατρόμητου

37΄Ο Ουάρντα με κεφαλιά ψαράκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά ήταν οφσάιντ

35′ Ο Κιβρακίδης κάνει το σουτ με τη μπάλα να φεύγει άουτ

30′ Αδύναμο σουτ του Ρομπάιγ με τον Χοβάν να μπλοκάρει με άνεση Ο Πανσερραϊκός μετά και το 0-1 έχει τον έλεγχο του ματς

23′ Μακρινό σουτ του Μορέιρα με τον Μαρκετζάνι να μπλοκάρει με άνεση

19΄ κιτρινη κάρτα στον Αλεξιτς

18′ ΓΚΟΛ ο Άλεξιτς κάνει το 0-1 για τον Πανσερραϊκό. Ο Ουάρντα εκτέλεσε το κόρνερ και ο Άλεξιτς ανενόχλητος έκανε με κεφαλιά το 0-1

17΄ Κίτρινη κάρτα στον Πομόνη του Ατρομήτου

13΄Ο Ντίρκς κάνει το σουτ από καλή θέση με την μπάλα να κοντράρει και να βγαίνει κόρνερ

Γρήγορος ο ρυθμός στο ξεκίνημα του ματς με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να βγουν μπροστά και να προσπαθήσουν να απειλήσουν

4′: Πρώτη τελική στο ματς για τον Ατρόμητο με τον Κούεν να κλέβει την μπάλα και να παίρνει λίγα μέτρα στο γήπεδο, έκανε το σουτ με το αριστερό. Καλό, αλλά λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χοβάν.

Άρχισε ο αγώνας;.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χοβάν – Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρεμ, Αυλωνίτης, Πεταυράκης – Μορέιρα, Ουεντραόγκο-Ουάρντα, Τομάς-Άλεξιτς, Μπετανκόρ.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Mαρκετζάνι-Κυβρακίδης, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Πομόνης – Έρλινγκμαργκ, Φριντζόνσον, Κούεν – Ρομπάιγ, Ντιρκς, Βέργος.