Live: ΟΦΗ – Ατρόμητος 0-0 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα.

90’+2′ Ο Αποστολάκης ελίχθηκε ωραία στην περιοχή του Ατρομήτου, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε κατέληξε άουτ.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

88′ Στη θέση του Κούντε ο Έρλινγκμαρκ. Και ο Τζοβάρας στη θέση του Βαλένσια.

88′ Κίτρινη στον Φελίπε.

86′ Νέα τεράστια φάση για τον Ατρόμητο. Ο Ασεβέδο έκανε ψιλοκρεμαστή κεφαλιά που σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του ΟΦΗ.

85′ Τρομερή επέμβαση του Χριστογεώργου σε σκαφτό σουτ του Βέργου. Κόρνερ η μπάλα.

85′ Κίτρινη στον Κούντε.

83′ Σέντρα του Θεοδοσουλάκη, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα με προβολή ο Αποστολάκης.

83′ Σπουδαία ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Θεοδοσουλάκη να βγαίνει στην αντεπίθεση και τον Μαρκετζιάνι να μπλοκάρει.

79′ Στη θέση του Αμπάντα ο Τοράρινσον και στη θέση του Ριέρα ο Θεοδοσουλάκης.

78′ Ο Μπάκιτς φαινόταν ότι θα πήγαινε απευθείας με δυνατή εκτέλεση, τελικά υπήρξε κομπίνα σκάβοντας για τον Φελίπε, αλλά ο τελευταίος μέσα από την περιοχή δεν βρήκε στόχο.

77′ Κίτρινη στον Αγκιμπού για φάουλ στον Ισέκα.

74′ Καλό σουτ του Έντερ έξω από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα πέρασε άουτ.

72′ Έξω ο Βρακάς, μέσα ο Ρομπάιγ.

71′ Ο Μπάκιτς επιχείρησε ένα μακρινό σουτ, απογοητευτικά ψηλά η μπάλα.

67′ Αποστολάκης και Φελίπε μπαίνουν στη θέση των Μπάκου και Μεγιάδο.

63′ Νέα συρτή σέντρα του Αθανασίου, με δυσκολία έβγαλε την μπάλα η άμυνα του ΟΦΗ. Οι Περιστεριώτες είναι ανεβασμένοι στο δεύτερο μέρος, πατάνε καλύτερα σε σύγκξριση με το πρώτο και δεν δίνουν τη δυνατότητα στους Κρητικούς να απειλήσουν όπως στο πρώτο μέρος όταν οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο.

61′ Αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Αντζιέλσκι ο Βέργος.

61′ Στη θέση του Τοράλ ο Μπάκιτς.

57′ Ένα σουτ του Γαγιέγος μετά από κόρνερ πέρασε πολύ ψηλά άουτ.

55′ Ο Χριστογεώργος απέκρουσε με διπλή προσπάθεια την εκτέλεση φάουλ του Κούντε.

54′ Κίτρινη στον Βούρο.

51′ Κίτρινη στον Βαλένσια.

48′ Κίτρινη στον Αθανασίου.

47′ Κόρνερ για τον ΟΦΗ, με τον Τοράλ να μην μπορεί με καλή κεφαλιά να σκοράρει και την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

43′ Μακρινό σουτ του Κούντε, δεν βρήκε στόχο. Δεν ανησύχησε ο Χριστογεώργος που είχε τον έλεγχο της πορείας της μπάλας.

42′ Πάλι ο Μαρκετζιάνι καθάρισε για τον Ατρόμητο σε ένα από τα πολλά γεμίσματα του Αμπάντα από την αριστερή πλευρά. Βγήκε με γροθιές και απομάκρυνε.

40′ Δοκάρι για τον Ατρόμητο κόντρα στη ροή του ματς! Ο Αθανασίου ανέβηκε στην πλευρά του από αριστερά, σέντραρε, κεφαλιά του Βαλένσια στο κάθετο δοκάρι του ΟΦΗ!

36′ Τεράστια ευκαιρία του ΟΦΗ με τον Τοράλ που σούταρε εκτός περιοχής, ωστόσο η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μαρκετζιάνι.

35′ Ο Ατρόμητος προσπάθησε να απαντήσει, ένα σουτ του Καμαρά, δεν έβαλε δύσκολα στον Χριστογεώργο που μπλόκαρε σχετικά εύκολα.

34′ Ακόμα μια μεγάλη στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Τοράλ να μην βρίσκει στόχο μέσα από την περιοχή όντας σε πλεονεκτική θέση!

32′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Μαγική μπαλιά Τοράλ στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου, ο Ισέκα βγήκε φάτσα με τον Μαρκετζιάνι αλλά πλάσαρε δίπλα από το κάθετο! Τρίτη πολύ μεγάλη στιγμή για τους Κρητικούς στο ματς. Στερούνται αποτελεσματικότητας ως τώρα.

30′ Γέμισε ο Αθανασίου μέ σέντρα μέσα στην περιοχή του ΟΦΗ, βγήκε αποφασιστικά ο Χριστογεώργος και μπλόκαρε.

25′ Κίτρινη στον Έντερ.

18′ Πιέζει ο ΟΦΗ, νέα καλή στιγμή πολιορκώντας την άμυνα του Ατρόμητου, το πλασέ του Μπακού ωστόσο έφυγε αρκετά άουτ. Λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα στην ίδια φάση ο Μαρκετζιάνι είχε επέμβει με έξοδο μετά από σέντρα προ του Τοράλ.

15′ Μακρινό σουτ του Τοράλ, με τον Μαρκετζιάνι να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ.

14′ Ωραία ατομική προσπάθεια του Ριέρα, σέντρα του Αμπάντα μέσα στην περιοχή, σε κόρνερ η άμυνα του Ατρόμητου. Στην εξέλιξη της φάσης μετά την εκτέλεση, ο Μαρκετζιάνι μάζεψε την μπάλα.

13′ Ο Ισεκά άφησε την μπάλα να σκάσει μπροστά του, σούταρε, μπλόκαρε ο Μαρκετζιάνι.

11′ Τελική για τον Ατρόμητο. Ο Βρακάς έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, γύρισε, σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

6′ Μεγάλη επέμβαση του Μαρκετζιάνι! Ο Ριέρα νίκησε τον Κεσχρίντα στη διεκδίκηση, πλάσαρε, αλλά ο γκολκίπερ του Ατρόμητου έβγαλε σε κόρνερ! Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς για τον ΟΦΗ.

4′ Κίτρινη στον Μαρινάκη.

1′ Ο Τοράλ έβγαλε μια κάθετη στον Μπακού, αλλά ήταν πιο δυνατή από όσο θα έπρεπε, με τον Μαρκετζιάνι να μαζεύει.

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Σέντρα σε περίπου 15 λεπτά.

Στον πάγκο των Περιστεριωτών θα βρίσκονται οι: Σάλτας, Πομόνης, Φριντζόνσον, Έρλινγκμαρκ, Κουέν, Ρομπάιγ, Τριμμάτης, Τζοβάρας, Βέργος.

Στον πάγκο των Κρητικών είναι οι: Μπάουμαν, Λουκάο, Γιαννούλης, Τοράρινσον, Φελίπε, Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης, Γκλάζερ, Μπάκιτς.

Από την πλευρά του ο Σάσα Ίλιτς θα παρατάξει τον Ατρόμητο με 4-3-3.  Κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Μαρκετζιάνι, στην άμυνα θα βρεθούν οι Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Ντε Μποκ και Αθανασίου. Στο κέντρο επιλέχθηκαν οι Κούντε, Γκονζάλες και Καμαρά, ενώ οι Βρακάς και Ανγκιέλσκι θα «υποστηρίζουν» τον προωθημένο Βαλένσια.

Ο Τραϊανός Δέλλας θα παρατάξει τους Κρητικούς με το κλασσικό 4-2-3-1 και τον Χριστογεώργος κάτω από τα δοκάρια. Ο Αμπάντα θα αγωνιστεί στο αριστερό άκρο της άμυνας, με τον Μαρινάκη στα δεξιά. Στα στόπερ θα ξεκινήσουν οι Βούρος και Λαμπρόπουλος. Μεγιάδο και Γαγιέγος θα βρεθούν σε ρόλο αμυντικών χαφ. Αριστερό χαφ ο Ριέρα, με τον Μπάκου στα δεξιά και τον Τοράλ να παίρνει θέση πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Ισέκα.

Πάμε στις ενδεκάδες.

Οι δυο ομάδες στην κανονική περίοδο είχαν έρθει ισόπαλες με το ίδιο σκορ 1-1 και στα δύο μεταξύ τους παιχνίδια. Στο ματς στο «Γεντί Κουλε» για την 5η αγωνιστική της Super League ο Γιουμπιτάνα στο 86′ απάντησε στο γκολ του Φελίπε από το 33′.

Σέντρα στις 20:00.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Ατρόμητο για την 2η αγωνιστική των playouts της Super League.