ΒΙΝΤΕΟ: Η Φούλαμ διέσυρε την Τότεναμ και την άφησε εκτός τετράδας!

Η Τότεναμ πήγε στο «Craven Cottage» για την… προσπέραση, όμως η Φούλαμ την διέλυσε με 3-0 και την άφησε κάτω από την 4η θέση της Premier League και την Άστον Βίλα με ίδιο αριθμό αγώνων.

Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Αντρέας Περέιρα βρήκε τον Ρόμπινσον στα αριστερά και εκείνος τον Μουνίζ, ο οποίος έκανε μαγική πρώτη επαφή και σούπερ τελείωμα για το 1-0. Δυστυχώς για την Τότεναμ, στο ξεκίνημα της επανάληψης η Φούλαμ «καθάρισε» τη νίκη με επαφή του Σάσα Λούκιτς με το γόνατο έπειτα από σέντρα του Καστάν από δεξιά και στο 60’ ο Μουνίζ με κοντινή προβολή έπειτα από φάση διαρκείας, διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Ήταν η πρώτη νίκη της Φούλαμ επί της Τότεναμ σε όλες τις διοργανώσεις από το 2011, όπως και η πρώτη φορά φέτος που οι φιλοξενούμενοι δεν σκοράρουν σε αγώνα πρωταθλήματος.