Live: Πανσερραϊκός-Αστέρας Τρίπολης 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

94′: Κίτρινη ο Στάικος.

88′: Βγαίνει ο Πηλέας και ο Άλεξιτς, μέσα οι Γούλερι, Γκοτζαμανίδης.

82′: Κίτρινη ο Διαμαντής.

80′: Κίτρινη ο Μπετανκόρ.

78′: Γύρισμα του Λύρατζη, ο Μιριτέλο δεν προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

76′: ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός. Σέντρα ο Τομάς, σουτ στην κίνηση ο Ουάρντα, νικάει τον Τσιφτσή για το 2-1.

74′: Πεταυράκης έξω για τον Πανσερραϊκό, μέσα ο Μπετανκόρ.

68′: Δεύτερη κίτρινη ο Γιαμπλόνσκι, με 10 ο Αστέρας. Πήγε με τις τάπες στον Ουάρντα.

66′: Τρεις αλλαγές για τον Αστέρα Τρίπολης: Μιριτέλο, Μπαρτόλο, Παλάσιος μέσα, Ζουγλής, Σίτο, Μάντζης έξω.

65′: Κίτρινη ο Ντανκερλούι.

64′: Τομάς μέσα για τον Πανσερραϊκό, βγήκε ο Μούργος.

60′: Συρτό σουτ του Ουάρντα, μπλόκαρε ο Τσιφτσής.

54′: Ωραία συνεργασία των παικτών, ο Σίτο κάνει τη σέντρα αλλά δεν ήταν κανένας συμπαίκτης του εκεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

51′: Κίτρινη ο Πεταυράκης.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

ΓΚΟΛ ο Αστέρας. Στις καθυστερήσεις για το τέλος του ημιχρόνου, φοβερή μπαλιά ο Ζουγλής, ο Καλτσάς με τρομερό μονοκόμματο πλασέ έγραψε το 1-1.

ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός. Ευστοχεί στο πέναλτι ο Ουάρντα και ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

45′: Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό. Για σπρώξιμο του Λύρατζη στον Ουάρντα δίνεται η παράβαση, έντονες διαμαρτυρίες των Αρκάδων. Εύκολη πτώση από τον Αιγύπτιο, απλώς τον ακούμπησε ο παίκτης του Αστέρα.

32′: Κίτρινη κάρτα ο Γιαμπλόνσκι.

27′: Ο Νίκος Παπαδόπουλος βγαίνει τελικά από το παιχνίδι, δεν μπορεί να συνεχίσει. Τη θέση του παίρνει ο Τσιφτσής.

22′: Ωραία μπαλιά ο Ζουγλής στον Μάντζη, ο Έλληνας φορ έφυγε μόνος του, έκανε ένα σκαφτό πλασέ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Χόβαν!

20′: Κοντινή κεφαλιά του Πηλέα, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου.

19′: Φώναξε ο Πανσερραϊκός για χέρι, αλλά σηκώθηκε το σημαιάκι για οφσάιντ.

13′: Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Πεταυράκης πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.