Live: Κηφισιά – Παναιτωλικός 2-2 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

Η Κηφισιά πιέζει για το νικητήριο γκολ.

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Πέρες.

81′ Αλλαγή για την Κηφισιά. Ο Τετέι στην θέση του Μενέντες.

81′ Κίτρινη κάρτα στον Γιόβανσιτς

77′ Γκοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Μλάντεν σκοράρει από κοντά, καθώς η άμυνα της Κηφισιάς δεν κατάφερε να απομακρύνει.

77′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καρέλης στην θέση του Στάγιτς.

76′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Μετά από κόντρα ο Ζοάο Πέδρο βρέθηκε απέναντι στον Αναγνωστόπουλο, ο γκολκίπερ της Κηφισιάς απέκρουσε το κοντινό του σουτ

74′ Κίτρινη κάρτα στον Ζοάο Πέδρο.

72′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Χατζηθεοδωρίδης, Πέρες, έξω οι Ντουάρτε, Τσιγγάρας

68′ Αλλαγή για την Κηφισιά. Ο Κλωναρίδης στην θέση του Μπιφουμά.

64′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Μαυρίας, Σενγκέλια, έξω οι Λιάβας, Λομονάκο

56′ Γκοολ για την Κηφισιά! Αμεση απάντηση από την Κηφισια. Ο Οζέγκοβιτς μόνος του πήρε την κεφαλιά και σκόραρε από κοντά

54′ Γκοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Λιάβας βρήκε τον Λομόνακο στην πλάτη της άμυνας της Κηφισιάς, ο Αργεντινός έκανε το σουτ, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε, ο Ζοάο Πέδρο πήρε το «ριμπάουντ» και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

52′ Αλλαγή για την Κηφισιά. Ο Γιοβανσίτς στην θέση του τραυματία Τσανάτζια.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Μιλίτσεβιτς

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45’+3′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά, ο Μπιφουμά από πλεονεκτική θέση έκανε το σουτ, ο Τσάβες έδιωξε

45’+1’Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά, με τον Μενέντες. Ο Οζέγκοβιτς τον έβγαλε τετ α τετ, εκείνος πλάσαρε άουτ

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Μλάντεν.

Φωνές για πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού. Σε σπρώξιμο στον Ζοάο Πέδρο

23′ Γκοολ για την Κηφισιά! Ο Οζέγκοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Γίνεται έλεγχος στο VAR.

20′ Πέναλτι για την Κηφισιά! Ο Οικονόμου ανέτρεψε τον Οζέγκοβιτς

19′ Σουτ του Μενέντες, μπλόκαρε ο Τσάβες

Η Κηφισιά έχει τον έλεγχο του ματς στα πρώτα λεπτά.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Σε εκείνον του Παναιτωλικού είναι οι: Καπίνο, Πέρες, Καρέλης, Σενγκέλια, Χατζηθεοδωρίδης, Μπουζούκης, Μπ. Ντουάρτε, Μαυρίας, Μαλής.

Στον πάγκο για την Κηφισιά είναι οι: Νικοπολίδης, Τεττέι, Κωνσταντακόπουλος, Πρίτσας, Νίνης, Σπίνος, Γιόβανσιτς, Παρράς, Κλωναρίδης.

Οι φιλοξενούμενοι θα έχουν τον Τσάβες στο τέρμα, τους Οικονόμου, Μλάντεν, Στάγιτς στα στόπερ, τον Λιάβα δεξιό μπακ-χαφ, τον Τορεχόν αριστερό, τους Τσιγγάρα, Χουάνπι, Φ. Ντουάρτε στον άξονα και τους Λομονάκο, Ζοάο Πέδρο στην επίθεση.

Οι γηπεδούχοι θα ξεκινήσουν με τον Αναγνωστόπουλο κάτω από τα γκολπόστ, τους Γκόμπελιτς, Βαφέα, Τεϊσέιρα, Μιλίτσεβιτς τετράδα στην άμυνα από τα δεξιά στα αριστερά, τους Τσανάντζια, Σολόα στον άξονα, τους Μπιφουμά, Μενέντες στα άκρα και τον Κρισιούμα πίσω από τον στράικερ Οζέγκοβιτς.

Ο Παναιτωλικός δεν υπολογίζει στους Στεργιάκη, Μπακάκη, Μπαλντασάρα, Ντίαζ, Μπάμποκ.

Εκτός για την Κηφισιά είναι οι Τσάπαν, Σναϊντερλάν, Παπασάββας και Μποτία.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Στάθης Γκορτσίλας (Μακεδονίας), με βοηθούς τους Κώστα Νικολαΐδη (Μακεδονίας) και Λάμπρο Διαμαντή (Ηπείρου). Στο VAR θα είναι ο Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής), με AVAR τον Δημήτρη Σαμοΐλη (Αθηνών).

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Η Κηφισιά αντιμετωπίζει τον Παναιτωλικό για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Super League 1.