ΒΙΝΤΕΟ: Επιστροφή στις νίκες για την Στουτγάρδη που συνεχίζει να… βλέπει Champions League

Οι αγωνιστικές κυλούν μα η Στουτγάρδη δεν λέει να το… κουνήσει από την πρώτη τετράδα της Bundesliga και πιστεύει ολοένα και περισσότερο στο όνειρο της εξόδου στο επόμενο Champions League. Οι Σουηβοί άφησαν πίσω τους την «γκέλα» με την Κολωνία και υπέταξαν με 3-2 τη Βόλφσμπουργκ εκτός έδρας. Έτσι παραμένουν στην 3η θέση του πρωταθλήματος και μάλιστα έξι και επτά βαθμούς αντίστοιχα μακριά από τις Ντόρτμουντ και Λειψία.

Πρωταγωνιστής ξανά για τη Στουτγάρδη ο Γκιρασί που πέτυχε ακόμα δύο γκολ. Ο «καυτός» φορ από τη Γουινέα άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό και χάρισε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του από την άσπρη βούλα στο 54′, τέσσερα λεπτά μετά την προσωρινή ισοφάριση του Μέλε. Ο Βάγκνομαν πέτυχε το 3-1 στο 77′, με τη Βόλφσμπουργκ απλά να καταφέρνει να μειώσει σε 2-3 στο 83′ με τον Ενμέτσα.