ΒΙΝΤΕΟ: Θεαματική ισοπαλία για Άιντραχτ Φρανκφούρτης και Βόλφσμπουργκ

Ισοπαλία με… δύο χαμένους είχαμε στην Φρανκφούρτη, ανάμεσα σε Άιντραχτ και Βόλφσμπουργκ, μετά το μεταξύ τους 2-2 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Bundesliga. Οι «λύκοι» ξεκίνησαν ιδανικά το ματς, καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 2’, σε φάση που είχαν δοκάρι με τον Άρνολντ πριν ο Λακρουά στείλει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε μετά από ένα δεκάλεπτο, με τον Μαξ να ανοίγει λογαριασμό στα γκολ στο γερμανικό πρωτάθλημα, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Ο ίδιος παίκτης ωστόσο «νικήθηκε» στον αέρα από τον Μπέρενς, ο οποίος με μια ακόμα κεφαλιά, έδωσε εκ νέο το προβάδισμα στην Βόλφσμπουργκ στο 36′.

Η Άιντραχτ έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 69’, με το σουτ του Ενκουνκού να περνάει… ξυστά από το αριστερό δοκάρι και δέκα λεπτά μετά ζήτησε πέναλτι, που δεν καταλογίστηκε. Τελικά στο δεύτερο λεπτό του επιπλέον χρόνου, από ασίστ του Τσάντλερ, ο αμαρκάριστος Μαρμούς με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-2!