Live: Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός 2-2 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα.

90’+7′ Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Μόνος του ο Μπαρτόλο κάνει το σουτ, ο Τσάβες του λέει όχι!

90’+6′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Λομόνακο από θέση τετ-α-τετ δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

90’+5′ Κίτρινη ο Οικονόμου.

90’+3′ Μάντζης μέσα, έξω ο Καστάνιο.

90’+2′ Γκολ ο Παναιτωλικός! 2-2! Ο Χουάνπι εκτέλεσε κόρνερ και ο Οικονόμου με κεφαλιά γράφει το 2-2 για τους φιλοξενούμενους!

8 λεπτά οι καθυστερήσεις.

86′ Ντεμπούτο για τον Χουλιάν Παλάσιος με τα κιτρινομπλέ! Παίρνει τη θέση του Κρέσπι. Έξω επίσης ο Κρέσπι, μπαίνει ο Χουχούμης.

83′ Ντίαζ βγαίνει από το ματς, Λομόνακο μπαίνει για τον Παναιτωλικό.

81′ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ!

80′ Σκόραρε ο Τορεχόν, σηκώθηκε η σημαία. Περιμένουμε το VAR.

75′ Στάγιτς και Ζοάο Πέδροι θα μπουν ακόμη για τον Παναιτωλικό και θα βγουν Καρέλης και Μπρούνο Ντουάρτε.

Χειροκροτήματα για τον πορτιέρο του Παναιτωλικού, στη θέση του θα περάσει ο Τσάβες.

Βγαίνει με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο!

Ο Στεργιάκης θα γίνει αλλαγή, δεν μπορεί να συνεχίσει.

72′ Στην κόντρα ο Καλτσάς, τον κόβει τελευταία στιγμή ο Μλάντεν με το σώμα.

70′ Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη στην κίνηση έξω από την περιοχή, λίγο άουτ.

69′ Ο Βαλιέντε στη θέση του Γκος.

67′ Κίτρινη στον Γκος για τράβηγμα στον Πέρες

66′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Φρεντερίκο Ντουάρτε.

65′ Γκολ ο Αστέρας! 2-1! Φάουλ του Καλτσά από δεξιά, κεφαλιά ψαράκι του Ζουκάνοβιτς στο ύψος του πέναλτι, η μπάλα στα δίχτυα.

61′ Φάουλ του Μπαρτόλο από δεξιά, κεφαλιά του Γιαμπλόνσκι στο δεύτερο δοκάρι άουτ.

60′ Κίτρινη στον Μλάντεν και φάουλ για τον Αστέρα από δεξιά.

57′ Κεφαλιά του Μπαρτόλο απόπ καλή θέση, χωρίς πίεση, άουτ.

Παραμένει το 1-1 λοιπόν.

52′ Γκολ ο Καρέλης αλλά είναι σε θέση οφσάιντ.

52′ Ευκαιρία για τον Αστέρα. Λάθος του Μπρούνο έξω από την περιοχή, του κλέβει την μπάλα ο Μιριτέλο, αλλά ο Ριτζίς μέσα στην περιοχή, σουτάρει αουτ.

48′ Σουτ του Λύρατζη από καλή θέση, ψηλά άουτ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Ημίχρονο στην Τρίπολη.

45’+2′ Γκολ ο Αστέρας! 1-1! Κόρνερ του Καλτσά από δεξιά, κεφαλιά του Μιριτέλο η μπάλα στα δίχτυα!

43′ Απίστευτο λάθος του Αστέρα και 0-1! Ο Ντίαζ πήρε την μπάλα από αβίαστο λάθος του Γιαμπλόνσκι έξω από την περιοχή, προχώρησε και σκόραρε.

41′ Σεντρα του Γιαμπλόνσκι από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής, πήρε φάλτσα και παραλίγο να μπει γκολ!

35′ Ο Ρεγκίς μέσα στην περιοχή, προσπάθησε να σουτάρει στην εστία αλλά τον κόντραρε ο Οικονόμου.

34′ Κίτρινη στον Μπρούνο Ντουάρτε για χέρι.

33′ Δυνατή σέντρα σουτ του Καλτσά από δεξιά, η μπάλα πέρασε απ’ όλους.

29′ Μακρινή μπαλιά, άστοχη έξοδος του Στεργιάκη αλλά ο Ρεγκίς δεν μπόρεσε να σκοράρει.

27′ Σέντρα του Καλτσά από δεξιά, δυνατή, η μπάλα έφυγε πλάγιο.

24′ Κίτρινη στον Χουάνπι.

24′ Στην κόντρα ο Αστέρας, φάουλ του Χουάνπι στον Καλτσά λίγο έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού.

17′ Σουτ του Ντίαζ στην κόντρα του Παναιτωλικού, η μπάλα ψηλά άουτ.

15′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σέντρα του Λιάβα από δεξιά, ο Ντίαζ στην κίνηση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γραμματικάκη.

11′ Σέντρα του Γκος από αριστερα, ήταν ψηλή για τον Καλτσά που ήταν στην μικρή περιοχή.

10′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαρτόλο βγήκε τετ α τετ με τον Στεργιάκη μετά από εξαιρετική πάσα του Μιριτέλο, αλλά το σουτ του έφυγε μακριά άουτ από το αριστερό δοκάρι.

7′ Σουτ του Χουάνπι από μακριά, καμία ανησυχία για τον Γραμματικάκη.

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίαζ μπήκε από δεξιά στην περιοχή σούταρε 2 φορές αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γραμματικάκη.

Σέντρα στον αγώνα.

Ενός λεπτού σιγή πριν τη σέντρα στη μνήμη του αστυνομικού Γιώργου Λυγγερίδη.

Σε εκείνον των φιλοξενούμενων: Τσάβες, Ταμπίτζε, Μπελεβώνης, Χατζηθεοδωρίδης, Λομόνακο, Μπουζούκης, Τσιγγάρας, Πέδρο, Στάγιτς.

Στον πάγκο των Αρκάδων οι: Τσιφτσής, Χριστόπουλος, Χουχούμης, Αλάγκμπε, Παλάσιος, Ζουγλής, Σίτο, Μάντζης.

Παναιτωλικός: Στεργιάκης, Οικονόμου, Μπρούνο Ντουάρτε, Μλάντεν, Λιάβας, Τορεχόν, Χουάνπι, Πέρεθ, Φρ. Ντουάρτε, Ντίαζ, Καρέλης.

Αστέρας Τρίπολης: Γραμματικάκης, Καστάνιο, Ζουκάνοβιτς, Αλβάρες, Λύρατζης, Γκος, Γιαμπλόνσκι, Μπαρτόλο, Ρεγκίς, Καλτσάς, Μιριτέλο.