Live: ΟΦΗ-Πανσερραϊκός 4-0 (τελικό)

Τέλος, ΟΦΗ-Πανσερραϊκός 4-0.

92′: Μακρινό σουτ του Μπάκου, εύκολα μάζεψε ο Χοβάν.

81′: Γκλάζερ αντί Γκαγέγκος.

79′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Εντυπωσιακή αντεπίθεση με τον Μπάκου να φεύγει στην πλάτη του Οικονόμου, έτρεξε μισό… γήπεδο και πλάσαρε ιδανικά τον Χόβαν για το 4-0.

74′: Άστοχη η προσπάθεια του Φελίπε μέσα από την περιοχή.

66′: Γούλερι αντί Τομάς, κλείνει τις αλλαγές του ο Γκαρσία.

61′: Νέιρα αντί Τοράλ.

56′: Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Τομάς κουβάλησε την μπάλα, έκανε το πλασέ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πήγε άουτ.

50′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Ουάρντα εκτέλεσε από μακριά, η μπάλα λίγο πιο πάνω από το δοκάρι.

49′: Πτώση Χατζηστραβού στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέσσερις αλλαγές για τον Πανσερραϊκό. Ντάνκερλουι αντί Διαμαντή, Χατζηστραβός αντί Μούργου, Στάικος αντί Ουεντραόγκο και Οικονόμου αντί Μορέιρα.

Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Μαρινάκης αντί Λάρσον.

Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

43′: Κίτρινη κάρτα στον Γκαγέγκος.

41′: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Θοράρινσον γύρισε την μπάλα στην περιοχή, η άμυνα δεν απομάκρυνε σωστά, ο Ριέρα έστρωσε στον Τοράλ αλλά το σουτ πήγε πάνω από τα δοκάρια.

33′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Ο Μπάκου συνεργάστηκε απίστευτα με τον Τοράλ, ο πρώτος έκανε εξαιρετικό γύρισμα στον Ισέκα και σε κενή εστία έκανε το 3-0 για τον ΟΦΗ! Κρύφτηκε η μπάλα σε αυτή τη φάση.

29′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μορέιρα έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω, ο Λαμπρόπουλος ήταν μόνος του στο δεύτερο δοκάρι και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0.

26′: Κίτρινη κάρτα στον Τομάς.

23′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Υπέροχο 1-2 Ισέκα με τον Μπάκου, ο Βέλγος βγήκε τετ α τετ και τελείωσε ιδανικά τη φάση.

21′: Κεφαλιά του Διαμαντή από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία. Πρώτη αξιόλογη φάση στον αγώνα.

17′: Μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά ο Ριέρα, όμως το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στα σώματα.

Χωρίς φάση το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.