Live: Πανσερραϊκός – Παναθηναϊκός 0-3 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

90′: ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός. Ο Λημνιός ανέκτησε στη γωνία της μεγάλης περιοχής του Πανσερραϊκού, πάτησε εντός αυτής και πέρασε στον Μανσίνι, ο οποίος έπιασε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει στα δίχτυα καταλήγοντας στα δίχτυα.

95′: Κίτρινη στον Γερεμέγιεφ.

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89′: Ολοκληρώνει τις αλλάγες του ο Φατίχ Τερίμ: Μανσίνι αντί Βιλένα και Γερεμέγιεφ αντί Σπόραρ.

84′: Σένκεφελντ και Λημνιός αντί των Μπερνάρ-Παλάσιος, Γούλερι αντί του Στάικου.

82′: Ο Μπερνάρ βγήκε τετ α τετ με τον Χοβάν αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει.

79′: Κίτρινη κάρτα στον Σπόραρ τώρα, γιατί παρεμπόδισε τον Χοβάν.

78′: Κίτρινη κάρτα στον Μορέιρα, για σκληρό φάουλ στον Βαγιαννίδη.

75′: Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη, για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Παλάσιος.

75′: Διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό αλλά ο Χόβαν απέκρουσε και τις δύο προσπάθειες.

71′: Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, από την εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, με τον Λοντίγκιν όμως να πέφτει και να μπλοκάρει την μπάλα που περνάει από… όλους, στο δεύτερο δοκάρι.

69′: Διπλή αλλαγή από τον Γκαρσία, Μπετανκόρ και Χατζηστραβός αντί των Άλεξιτς και Τομάς.

61′: Ωραία σέντρα του Χουάνκαρ, από αριστερά, διώχνει με κεφαλιά ο Πεταυράκης σε κόρνερ.

Ο Παναθηναϊκός έχει ανεβάσει την πίεση του και απειλεί με σέντρες προς την αντίπαλη περιοχή.

59′: Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κώτσιρας βρέθηκε στα όρια της περιοχής, έκανε το πλασέ αλλά ο Χόβαν απέκρουσε.

57′: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βέρμπιτς φεύγει και τον αντικαθιστά ο Κώτσιρας

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό, με τον Ουεντραόγκο να αντικαθίσταται από τον Πεταυράκη. Χωρίς αλλαγή ξεκινάει ο Παναθηναϊκός.

Τέλος ημιχρόνου.

45′: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, καθώς το σουτ του Ντάνκερλουι στην εξέλιξη της φάσης σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Λοντίγκιν.

36′: Κίτρινη κάρτα στον Ουεντραόγκο για σκληρό φάουλ στον Βιλένα.

31′: ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός. Ο Μπερνάρντ πίεσε τον Θυμιάνη, κέρδισε την μπάλα, έδωσε αμέσως στον Παλάσιος, ο οποίος βγήκε τετ-α-τετ με τον Χόβαν και με εξαιρετικό πλασέ, έκανε το 0-2.

30′: Κίτρινη κάρτα στον Τομάς, για φάουλ στον Χουάνκαρ.

25′: Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανσερραϊκό, μέσα ο Σοφιανός αντί του τραυματία Διαμαντή.

31′: ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός.

20′:  Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιλένα πάτησε στην περιοχή έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Χόβαν.

17′: Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Ουεντραόγκο να δίνει έξυπνα στον Τομάς, που βάζει πλάτη τον Χουάνκαρ,αλλά ο Ούγκο προλαβαίνει και διώχνει πριν ο αντίπαλος σουτάρει!

Tρίτο γκολ για τον Βέρμπιτς στη σεζόν.

Κανονικά μετράει το γκολ.

Η φάση ελέγχεται και μέσω του VAR, για το αν υπάρχει φάουλ πριν το γκολ.

9’Q ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός. Στην πρώτη τελική προσπάθεια στο ματς, ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ με τον Βέρμπιτς να παίρνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ και να νικά τον Χόβαν για το 0-1.

8′: Κόρνερ, από την επέμβαση του Στάικου, στο σόλο του Βέρμπιτς.

3′: Εκτέλεση φάουλ του Βιλένα, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν μπαίνει κανείς συμπαίκτης του στην πορεία της.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί o Χρήστος Βεργέτης από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Θανάσης Τζήλος του Συνδέσμου Λάρισας.

Στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Ντραγκόφσκι, Ρούμπεν, Σένκεφελντ, Μπακασέτας, Λημνιός, Μαντσίνι, Μλαντένοβιτς, Κώτσιρας και Γερεμέγεφ.

Στον πάγκο των γηπεδούχων θα βρίσκονται οι Κατσίκας, Γκοτζαμανίδης, Οικονόμου, Πεταυράκης, Μπετανκόρ, Μούργος, Χατζηστραβός, Γούλερι, Σοφιανός.

Παναθηναϊκός:  Λοντίγκιν, Χουάνκαρ, Ούγκο, Ακαϊντίν, Βαγιαννίδης, Ζέκα, Βιλένα, Μπερνάρ, Παλάσιος, Βέρμπιτς, Σπόραρ

Πανσερραϊκός: Χόβαν, Ντανκερλούι, Μπέργκστρομ, Θυμιάνης,  Διαμαντής, Μορέιρα, Στάικος, Ουεντραόγκο, Τόμας, Ουάρντα, Άλεξιτς