Live: ΟΦΗ – Κηφισιά 1-2 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα.

90+4′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ, στην τελευταία ίσως ευκαιρία του αγώνα.

90+1′ Εκτός οι Τσάπαν και Σολόα, μέσα οι Λάντρε και Τζανάτσιγια.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

83′ Μακρινό σουτ του Κρισιούμα, μπλόκαρε στη γωνία του ο Μπάουμαν.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη που σταμάτησε τον Κρισιούμα έξω από την περιοχή του ΟΦΗ.

78′ Φωνές του ΟΦΗ για πέναλτι σε χέρι παίκτη της Κηφισιάς. Παίζεται λέει ο διαιτητής.

76′ Αλλαγές για την Κηφισιά. Μποτία και Τετέι στις θέσεις των Μενέντες και Οζέγκοβιτς.

75′ Καλό σουτ του Θοράρινσον, μπλοκάρει σταθερά ο Αναγνωστόπουλος.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Οζέγκοβιτς.

71′ Γκολ για τον ΟΦΗ που μειώνει σε 1-2! Έξυπνη κίνηση του Αποστολάκη, ο οποίος πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι στην εκτέλεση του Νέιρα και με την πλάτη (!) έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

67′ Εκτός ο Λάρσον, μέσα ο Νέιρα για τον ΟΦΗ που γυρνά σε τριάδα στην άμυνα.

64′ Γκολ η Κηφισιά! 0-2! Σκόρερ ξανά ο Οζέγκοβιτς.Σκόρερ ξανά ο Οζέγκοβιτς. Μετά από φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, ο Μενέντες κάνει διαδοχικές ντρίπλες στα αριστερά της περιοχής πάνω στην γραμμή, βγάζει τη σέντρα στην «καρδιά» της αντίπαλης άμυνας, με τον Οζέγκοβιτς προ κενής εστίας να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ του στο ματς και 9ο στο φετινό πρωτάθλημα!

61′ Στο γήπεδο ο Ίλιεφ, έξω ο Μπιφουμά.

58′ Κίτρινη κάρτα στον Βαφέα για φάουλ στον Ισέκα. Στημένη φάση τώρα για τον ΟΦΗ, λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή.

52′ Εκτός οι Ριέρα και Μεγιάδο, μέσα οι Φελίπε και Μπάκου.

48′ Πολύ ωραία προβολή στην επέλαση του Τσάπαν από τα αριστερά.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Ο Μπάκιτς αντί του Τοράλ για τον ΟΦΗ.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

Υπάρχει οφσάιντ τελικά στη φάση.

45+2′ Έξυπνη πάσα του Λάρσον στην πλάτη της άμυνας, ο Ριέρα δεν πρόλαβε να κάνει επαφή προ του Αναγνωστόπουλου. Η φάση ελέγχεται από το VAR για την παρέμβαση του Τσάπαν πάνω στον Ριέρα και το αν υπάρχει σπρώξιμο.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

43′ Σουτ του Τοράλ από τη μεγάλη περιοχή, διώχνει σωτήρια ο Σολόα.

39′ Όμορφη σέντρα του Ισέκα, βγαίνει και μπλοκάρει στο δεύτερο δοκάρι ο Αναγνωστόπουλος.

37′ Γίνεται τώρα η αλλαγή.

36′ Ο Μπρεσάν δείχνει να πονάει πολύ και δεν μπορεί να συνεχίσει. Ετοιμάζεται να περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Λαμπρόπουλος.

32′ Στο έδαφος Κρισιούμα και Μπρεσάν μετά από σύγκρουση των δύο παικτών. Ο δεύτερος τσίμπησε την μπάλα και ο Κρισιούμα άθελά του τον κλώτσησε δυνατά στο πόδι.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για κράτημα στον Οζέγκοβιτς, ο οποίος έβγαινε στην αντεπίθεση.

25′ Κίτρινη στον Μενέντες για μαρκάρισμα πάνω στον Μεγιάδο. Ευκαιρία τώρα να γεμίσει με κόσμο την αντίπαλη περιοχή σε αυτό το στημένο ο ΟΦΗ.

24′ Μπλόκαρε εύκολα ο Μπάουμαν.

23′ Φάουλ Μπρεσάν στον Κρισιούμα λίγο πιο κάτω από το κέντρο.

18′ Δυνατό συρτό σουτ του Μένεντες μετά από νέα ατομική ενέργεια του Μπιφουμά, άουτ η μπάλα

17′ Κόρνερ για την Κηφισιά, από την παρέμβαση του Μπρεσάν στη σέντρα-σουτ του Κρισιούμα από τα δεξιά.

15′ Δυνατή μπαλιά του Μεγιάδο στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, βγαίνει και μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

11′ Μακρινό και άστοχο του σουτ του Μεγιάδο από πάσα του Αποστολάκη. Πρώτη τελική για τον ΟΦΗ στο ματς.

10′ Γκολ για την Κηφισιά! 0-1! Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Οζέγκοβιτς.

Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Μπρεσάν να ανατρέπει τον Κρισιούμα εντός περιοχής. Η φάση ελέγχεται και από τον VAR.

7′ Πέναλτι για την Κηφισιά και κίτρινη κάρτα στον Μπρεσάν.

6′ Γυριστή κεφαλιά του Οζέγκοβιτς στο πρώτο δοκάρι, λίγο πάνω από την εστία του Μπάουμαν.

3′ Τεράστια ευκαιρία για την Κηφισιά, με την μπάλα να καταλήγει στον Τεσέιρα, ο οποίος ανενόχλητος από τη μεγάλη περιοχή σούταρε άουτ.

Σέντρα στον αγώνα.

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Τεϊσέιρα, Μιλίσεβιτς, Τσάπαν, Βαφέας, Σολόα, Μενέντες, Μπαρμπόσα, Μπιφουμά, Οζέγκοβιτς.

ΟΦΗ: Μπάουμαν, Λάρσον, Θοράρινσον, Βούρος, Μπρεσάν, Γκαγιέγος, Μεγιάδο, Ριέρα, Τοράλ, Αποστολάκης, Ισέκα.