Live: Βόλος – Παναιτωλικός 1-1 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα.

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

90′ Κίτρινη στον Οικονόμου.

89′ Κίτρινη κάρτρα στον Μλάντεν.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη.

86′ Δυνατό σουτ του Λιάβα έξω από την περιοχή, δεν έχει καμία τύχη.

84′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Βγαίνουν Καρέλης, Χατζηθεοδωρίδης και Σενγκέλια και μπαίνουν οι Ντίαζ, Ζοάο Πέδρο και Χουάνπι.

82′ Αλλαγές για τον Βόλο. Ο Μπερτόγλιο στη θέση του Γκαρσία και ο Ντε Καμπς στη θέση του Γκλάβτσιτς.

70′ Ο Τσιγγάρας θα πάρει τη θέση του Πέρες για τον Παναιτωλικό.

69′ Σέντρα από δεξιά, άστοχη έξοδος του Στεργιάκη, ο Μωραϊτης δεν μπορεί να σκοράρει.

66′ Σέντρα του Αλχο από δεξιά, καλή, μπλοκάρει ο Στεργιάκης.

64′ Ο Μωραίτης στη θέση του Κόμπα για τον Βόλο.

Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπακάκης στη θέση τιου Μαυρία που ένιωσε ενοχλήσεις.

56′ Αλλαγές για τον Βόλο. Ο Τσοκάνης στη θέση του Μπαριέντος και ο Ποπέσκου στη θέση του Ντέλετιτς.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

45′ Απίστευτη ευκαιρια για τον Παναιτωλικό! Σουτ του Καρέλη έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε, ο Κόβατς την ακουμπησε ελάχιστα και κόρνερ.

Δύο λεπτά εξτρα χρονος.

35′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μύγα άουτ η μπάλα.

31′ Σουτ του Λιάβα, στην αγκαλιά του Κόβατς η μπάλα.

30′ Ο Καρέλης μέσα στην περιοχή, πριν σουτάρει, του έκλεψε την μπάλα ο Μύγας.

28′ Κίτρινη στον Πέρες του Παναιτωλικού για κράτημα.

21′ Σουτ του Αλχο στην κίνηση από δεξιά, μπάλα και Αλχο βρίσκουν στον Χατζηθεοδωρίδη! Επιθετικό φάουλ.

16′ Κίτρινη στον Γκαρσία για τους πανηγυρισμούς στο γκολ.

15′ Γκολ για τον Βόλο! 1-1! Ατομική ενεργεια του Μύγα, σουτ, απέρκουσε ο Στεργιάκης, ο Γκαρσία με το γόνατο σκοράρει.

14′ Σέντρα του Άλχο από δεξιά, κεφαλιά του Γκαρσία στο δεύτερο δοκάρι, ψηλά άουτ.

11′ Σέντρα σουτ του Ντέλετιτς μέσα στην περιοχή και αριστερά, μπλόκαρε ο Στεργιάκης.

8′ Γκολ για τον Παναιτωλικό! 0-1! Απίστευτο σουτ του Σενγκέλια μέσα στην περιοχή και δεξιά, με το αριστερό και η μπάλα στα δίχτυα.

1′ Κίτρινη κάρτα στον Σενγκέλια που άπλωσε το πόδι του και βρήκε στο γόνατο τον Κόμπα!

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες.

Σε εκείνον των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Τσάβες, Μπακάκης, Χουάνπι, Λομονάκο, Ντίαζ, Ντουάρτε Μπρούνο, Τσιγγάρας, Πέδρο, Στάγιτς.

Στον πάγκο των γηπεδούχων είναι οι: Κόστιτς, Ράσιτς, Κίτσος, Τσοκάνης, Τρουιγέ, Ποπέσκου, Ντε Καμπς, Μπερτόλιο, Μωραϊτης.

Παναιτωλικός: Στεργιάκης, Οικονόμου, Μαλή, Μλάντεν, Μαυρία, Πέρες, Λιάβα, Χατζηθεοδωρίδη, Τορεχόν, Σενγκέλια, Καρέλης.

Βόλος: Κόβατς, Αλχο, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Μύγας, Γκλάβτσιτς, Μπαριέντος, Ασενούν, Ντέλετιτς, Κόμπα, Γκαρσία.

Πάμε στις ενδεκάδες.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 11η θέση με 15 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι στη 12η θέση με 14 πόντους, στο +2 από Κηφισιά και ΠΑΣ Γιάννινα.

Σέντρα στις 17:30.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Βόλου με τον Παναιτωλικό για την 21η αγωνιστική της Super League.