ΒΙΝΤΕΟ: Ο Βλάχοβιτς έστειλε την Γιουβέντους στην κορυφή της Serie A

Με τον Ντούσαν Βλάχοβιτς να βάζει ακόμα δύο γκολ, η Γιουβέντους πέρασε με το επιβλητικο 3-0 από την έδρα της Λέτσε και με αγώνα περισσότερο ξεπέρασε την Ίντερ στην βαθμολογία της Serie A.

Οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στο γκολ στο 10’ με την κεφαλιά του ΜακΚένι αλλά ο Κρστόβιτς κατάφερε να απομακρύνει πάνω στη γραμμή και δύο λεπτά μετά ήταν η σειρά του Κόστιτς να προσπαθήσει με σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ μετά το σουτ του. Αυτές ήταν οι φάσεις που ξεχώρισαν στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο η «Γιούβε» είχε κατοχή, αλλά δεν απείλησε σοβαρά.

Στο 52′ ο Βλάχοβιτς αστόχησε για λίγο με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Κόστιτς, αλλά στα επόμενα λεπτά έγινε ο απόλυτος πρωταγωνιστής. Στο 59′ ο Σέρβος επιθετικός με σκαστό σουτ μετά τη σέντρα του Καμπιάζο άνοιξε το σκορ και στο 68′ ήταν εκεί που έπρεπε, μετά την κεφαλιά του ΜακΚένι, για να γράψει το 0-2 από κοντά. Στο 85′ ο Μπρέμερ διαμόρφωσε το τελικό 0-3 μετά το φάουλ Ίλινγκ-Τζούνιορ βάζοντας το…κερασάκι στην τούρτα.