Live: ΟΦΗ – Λαμία 1-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

94′: Κίτρινη κάρτα στον Στάνκο.

86′: Κίτρινη κάρτα στον Γκλάζερ για σκληρό τάκλιν στον Τζανδάρη.

81′: Η τελευταία αλλαγή της Λαμίας, Μούλα στη θέση του Σλίβκα.

73′: Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ, Αποστολάκης και Γκλάζερ αντικατέστησαν τους Τοράλ και Φελίπε.

64′: Ο Σλίβκα μπήκε στην μικρή περιοχή του ΟΦΗ μετά από κάθετη πάσα του Τόσιτς, τον έκοψε με καίριο τάκλιν ο Βούρος.

61′: Τρεις αλλαγές για τη Λαμία, Τόσιτς, Στάνκο και Μάλτσι στον αγωνιστικό χώρο, Τσιλούλης, Νούνιες και Ακούνια εκτός.

59′: Ευκαιρία για τη Λαμία, μετά από εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά πάσα του Σλίβκα, ο Ακούνια βρέθηκε αμαρκάριστος και φάτσα με την εστία αλλά πλάσαρε άτσαλα και άστοχα!

56′: Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Ντίκο αντί του Νέιρα.

56′: Κίτρινη κάρτα στον Αμπάντα.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγή για τη Λαμία, με τον Σίντκλεϊ να αντικαθιστά τον Μαρτίνεζ.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

41′: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από σέντρα του Άμπαντα, ο Φελίπε έκανε το γυριστό, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κοσέλεφ.

38′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Ο Νέιρα εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

37′: Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Ατομική προσπάθεια του Νέιρα, ο οποίος ανατράπηκε από τον Παπαδόπουλο, με τον Σιδηρόπουλο να δείχνει την άσπρη βούλα.

34′: Μακρινό σουτ του Μπάκιτς, με την μπάλα να κοντράρει στον Παπαδόπουλο και να καταλήγει κόρνερ.

29′: Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, μετά από βαθιά μπαλιά του Παπαδόπουλου, ο Ακούνια νίκησε σε μια μονομαχία με τον Βούρο και πάσαρε στον Τσιλούλη, ο οποίος είχε όλη την εστία μπροστά του, αλλά πλάσαρε αδύναμα πάνω στον Μπάουμαν.

26′: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από αντεπίθεση σε μία φάση που ξεκίνησε από λάθος του Τζανδάρη, ο Φελίπε βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Κοσέλεφ και ο τερματοφύλακας της απέκρουσε σε κόρνερ, ενώ η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι.

17′: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με ένα μακρινό σουτ του Λουίς Φελίπε. Ο Κοσέλεφ ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε.

16′: Από μία κίτρινη κάρτα σε Ακούνια και Μπάκιτς, μετά από ένταση που υπήρξε μεταξύ τους.

12′: Η Λαμία ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη φάση που δημιούργησε και έκτοτε αφήνει την κατοχή στον ΟΦΗ, περιμένοντας στο δικό της μισό του γηπέδου.

9′: Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη για μαρκάρισμα στον Τοράλ.

3′: ΓΚΟΛ η Λαμία. Αδράνεια στην άμυνα του ΟΦΗ μετά από υπέροχη μπαλιά με το εξωτερικό του Παπαδόπουλου, με τον Ακούνια να σουτάρει με δύναμη στην κίνηση και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το προβάδισμα των φιλοξενούμενων.

Ο ΟΦΗ υποδέχεται την Λαμία στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΦΗ (Μελ, 4-2-3-1): Μπάουμαν – Λάρσον, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Άμπαντα – Γκαγιέγκος, Μπάκιτς – Τοράλ, Νέιρα, Μοσκέρα – Φελίπε.

Λαμία (Βόκολος, 4-4-2): Κοσέλεφ – Σιμόν, Παπαδόπουλος, Κορνέζος, Αμαράλ – Τσιλούλης, Τζανδάρης, Νούνιες, Σλίβκα – Ακούνια, Μαρτίνεζ.