Live: ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης 0-2 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

87′ Ο Καρμόνα στη θέση του Καλτσά και ο Βαλιέντε στη θέση του Μουνάφο

84′ Eυκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Γραμματικάκη να κάνει πολύ μεγάλη απόκρουση!

75′ Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω οι Ρεγκίς, Ζουγλής, μέσα οι Σίτο, Ντιαρά.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Ρεγκίς

72′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Ριέρα ο Θοράρινσον

67′ Ο Λαμπρόπουλος στην θέση του Καρώ για τον ΟΦΗ.

62′ Ο Αλάγκμπε στην θέση του Γκος για τον Αστέρα.

60′ Στη θέση του Λάρσον ο Μαρινάκης και ο Μπάκιτς στη θέση του Μοσκέρα για τον ΟΦΗ.

Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ στο 59′, με σουτ του Νέιρα να φεύγει άουτ

55′ Γκοολ για τον Αστέρα! Ο Ρεγκίς σκοράρει και γράφει το 0-2 για τον Αστέρα!

54′ Πέναλτι για τον Αστέρα! Ο Καρώ έκανε πέναλτι στον Καλτσά και ο Αστέρας έχει ευκαιρία να πετύχει το 0-2.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45+2′ Κίτρινη κάρτα στον Αμπάντα για φάουλ στον Καλτσά

Μετράει κανονικά το γκολ

Ο Καλτσάς γύρισε στον Μιριτέλο που απέναντι από τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ δεν είχε πρόβλημα να τον νικήσει για το 1-0 του Αστέρα!

37′ Γκοολ για τον Αστέρα! Ο Μιριτέλο σκόραρε αλλά περιμένουμε το VAR

21′ Πρώτη μεγάλη στιγμή στο ματς! Ο Φελίπε έπειτα από ωραία προσπάθεια βρήκε χώρο και έκανε το σουτ όμως δεν κατάφερε να σκοράρει

Καμία αξιόλογη φάση στα πρώτα λεπτά

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Σέντρα σε περίπου 5 λεπτά.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι: Κακαδιάρης, Πίτσου, Χριστόπουλος, Καρμόνα, Αλάγκμπε, Ντιαρά, Βαλιέντε, Σίτο, Μάντζης.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Χριστογεώργος, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Ριέρα, Λαμπρόπουλος, Μεγιάδο, Αποστολάκης, Γκλάζερ, Μπάκιτς.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Γραμματικάκης, Γκαρθία, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης, Μουνάφο, Γκος, Καλτσάς, Ρεγκίς, Ζουγλής, Μιριτέλο.

ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Μπάουμαν, Λάρσον, Καρώ, Βούρος, Τοράρινσον, Γκαγιέγκος, Νέιρα, Τοράλ, Αμπάντα, Μοσκέρα, Φελίπε.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων.

Από την άλλη, ο Αστέρας γνώρισε την βαριά ήττα με 4-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη και μετά το 2-2 της Λαμίας με τον Άρη ισοβαθμεί στην 6η θέση παρέα με την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου. Χρειάζεται αυτή τη νίκη για να σκαρφαλώσει πάλι βαθμολογικά, ενώ εκτός έδρας φέτος τρέχει ένα πολύ καλό σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς ήττα.

Ο ΟΦΗ την περασμένη αγωνιστική γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Άρη, στο ντεμπούτο του Πέπε Μελ. Κάπως έτσι, η κρητική ομάδα βρίσκεται στην 8η θέση με 15 βαθμούς, μετρώντας συνολικά μέχρι στιγμής 3 νίκες, 6 ισοπαλίες και 5 ήττες.

Σέντρα στις 17:30.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Αστέρα Τρίπολης στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» για την 15η αγωνιστική της Super League 1.