Live: Παναιτωλικός – ΑΕΚ 2-2 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα.

Δεν υπάρχει πέναλτι, μετά και τον έλεγχο του VAR!

Για μαρκάρισμα στον Βίντα διαμαρτύρεται η ΑΕΚ. Ελέγχεται η φάση.

97′ Φωνάζει για πέναλτι η ΑΕΚ, δεν υπάρχει κάτι είπε ο Μανούχος!

95′ Σουτ ο Γιόνσον, μπλόκαρε ο Γιόνσον.

Έξι λεπτά καθυστερήσεις.

90′ Κεφαλιά ο Βίντα από κοντά, άουτ η μπάλα.

86′ Ο Φαν Βέερτ στη θέση του Μοχαμάντι και ο Μήτογλου αντί του Μουκουντί, ο οποίος είχε πρόβλημα τραυματισμού.

83΄ Μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ! Ο Γκατσίνοβιτς προσπάθησε να σκοράρει με έναν εντυπωσιακό τρόπο με γυριστό σουτ, έσωσε ο Καπίνο.

83′ Σέντρα ο Μοχαμάντι, έδιωξαν οι Αγρινιώτες.

82′ Ο Χρ. Μπελεβώνης αντί του Χατζηθεοδωρίδη για τον Παναιτωλικό.

72′ Πεσμένος ο Ζοάο Πέδρο στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Σιμάνσκι αποχωρεί και μπαίνει ο Γιόνσον, Τσούμπερ στη θέση του Ζίνι και ο Ρότα αντί του τραυματία Σιντιμπέ.

67′ Έχει τραυματιστεί ο Σιντιμπέ και δεν μπορεί να συνεχίσει.

65′ Γκολ ο Παναιτωλικός! 2-2! Ο Μπαλντασάρα ισοφαρίζει! Σέντρα ο Λιάβας, έδιωξε η άμυνα της ΑΕΚ, σουτ ο Ζοάο Πέδρο, στα σώματα η μπάλα, γύρισε πίσω και ο Μπαλτασάρα με ένα πολύ δυνατό σουτ  έξω από την περιοχή έκανε το 2-2!

Νωρίτερα αποβλήθηκε από τον Μανούχο άμεσος συνεργάτης του Γιάννη Πετράκη.

64′ Ο Καρέλης στη θέση του Χουάνπι για τον Παναιτωλικό.

63′ Μεγάλη ευκαιρία ο Οικονόμου. Ο Οικονόμου προσπάθησε να σκοράρει από κοντά έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Ντουάρτε αλλά δεν τα κατάφερε.

61′ Σουτ ο Γκατσίνοβιτς έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Καπίνο.

57′ Σουτ ο Γκατσίνοβιτς έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

53′ Μεγάλη ευκαιρια για τον Παναιτωλικό, άουτ το σουτ.

52′ Πεσμένος ο Αθανασιάδης έπειτα από σύγκρουση με τον Ντουάρτε.

50′ Κόρνερ για την ΑΕΚ, έκανε φάουλ ο Μουκουντί και τελείωσε η φάση.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

44′ Σουτ ο Γκατσίνοβιτς, έσωσε ο Τορεχόν με το κεφάλι και νέο κόρνερ.

44′ Κόρνερ για την ΑΕΚ.

36′ Γκολ ο Παναιτωλικός! 1-2! Ο Ζοάο Πέδρο ευστοχεί από τα 11 βήματα! Εκτέλεση α λα Πανένκα και δοκάρι και μέσα η μπάλα.

Ο Ζοάο Πέδρο θα εκτελέσει.

35′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! Ο Μλάντεν τσιμπά τη μπάλα και ο Μουκουντί τον βρίσκει στο πόδι, ελέγχεται η φάση.

24′ Μεγάλη ευκαιρία ο Ζίνι! Πάσα ο Μάνταλος, βρέθηκε στην περιοχή ο Ζίνι, σούταρε, αλλά ο Καπίνο έσωσε.

14′ Γκολ η ΑΕΚ! 0-2! Πανέμορφο τέρμα από τον Ελίασον. Ο Σουηδός σύγκλινε από τα αριστερά και έκανε ένα τρομερό σουτ το οποίο κατέληξε στο παραθυράκι της εστίας του Καπίνο για το 2-0.

13′ Σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη από αριστερά, απομακρύνει ο Μουκουντί με το κεφάλι.

Σουτ ο Ντουάρτε, κόντραρε η μπάλα και κόρνερ.

Νέα ευκαιρία ο Γκατσίνοβιτς, ξανά άουτ.

4′ Σουτ ο Γκατσίνοβιτς, άουτ η μπάλα.

2′ Γκολ η ΑΕΚ! 0-1! Ο Λιβάι Γκαρσία σκοράρει! Σέντρα ο Σιντιμπέ, εδιωξε ο Ντουάρτε, σουτ ο Λιβάι, κόντραρε και στον Λιάβα η μπάλα και 1-0.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο Αγρίνιο.

Σέντρα σε περίπου 10 λεπτά.

Σε εκείνον της Ένωσης οι: Θεοχάρης, Ρότα, Μήτογλου, Χατζισαφί, Γιόνσον, Γαλανόπουλος, Λαμαράνα, Φαν Φέερτ, Τσούμπερ.

Στον πάγκο του Παναιτωλικού είναι οι: Γκρατερόλ, Μαλής, Μαυρίας, Ξενιτίδης, Τσιγγάρας, Καρέλης, Βοΐλης, Μπουζούκης και Μπελεβώνης.

ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Βίντα, Μουκουντί, Μοχαμάντι, Σιμάνσκι, Ελίασον, Γκατσίνοβιτς, Μάνταλος, Λιβάι Γκαρσία, Ζίνι.

Παναιτωλικός: Καπίνο, Οικονόμου, Μπ. Ντουάρτε, Μλάντεν, Λιάβας, Μπαλντασάρα, Χατζηθεοδωρίδης, Τορεχόν, Χουάνπι, Φ. Ντουάρτε, Ζοάο Πέδρο.

Πάμε στις ενδεκάδες.

Η ΑΕΚ έχει ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή της βαθμολογίας αν επικρατήσει σήμερα.

Σέντρα στις 17:00.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναιτωλικός – ΑΕΚ για την 14η αγωνιστική της Super League 1.