Bundesliga: «Χορταστική» ισοπαλία για Γκλάντμπαχ και Βέρντερ

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το ματς που άνοιξε το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής στο γερμανικό πρωτάθλημα με τις Γκλάντμπαχ και Βέρντερ Βρέμης να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Το ματς ξεκίνησε με την Βέρντερ Βρέμης να πετυχαίνει γκολ από τα… αποδυτήρια, με τον Μπόρε να την βάζει μπροστά στο σκορ μόλις στο 7′. Η Γκλάντμπαχ, μετά το σοκ του πρόωρου τέρματος, κατάφερε και ισορρόπησε το ρυθμό και με την συμπλήρωση των 45′ πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης με τον Ριτζ.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο πεντάλεπτο, με τον Ριτζ να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και να ανατρέπει το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι… απάντησαν στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ντουκς, διαμορφώνοντας το 2-2, το οποίο έμεινε ως το τέλος.