Handball Premier: Νίκησε στο τέλος τον Διομήδη ο ΠΑΟΚ

Με «λυτρωτή» τον Ελευθεριάδη, ο οποίος ευστόχησε σε πέναλτι 4 δευτερόλεπτα πριν την λήξη, ο ΠΑΟΚ «λύγισε» τον Διομήδη Άργους με 27-26 και πήρε σημαντική νίκη για την 10η αγωνιστική της Handball Premier ανδρών.

Οι δύο ομάδες ήταν καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού κοντά στο σκορ και με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται ισόπαλο με 16-16, όλα έδειχναν πως το φινάλε θα είναι για… γερά νεύρα!

Και πράγματι, καθώς βάδιζαν χέρι-χέρι με το σκορ στο 26-26 μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Εκεί, με 19 δευτερόλεπτα να απομένουν ο Δικέφαλος είχε την τελευταία κατοχή και ο Παπάζογλου κέρδισε πέναλτι με το ρολοί να δείχνει πως απομένουν τέσσερα δευτερόλεπτα για το φινάλε!

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ελευθεριάδης ο οποίος ευστόχησε για το 27-26 που ήταν και το τελικό σκορ, χαρίζοντας στους «ασπρόμαυρους» μία πολύτιμη νίκη η οποία τους ανέβασε στους 13 βαθμούς στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 5-6, 7-11, 12-13, 14-15, 16-16 (ημχ.) 16-16, 19-18, 22-20, 22-22, 25-24, 27-26