Live: Παναιτωλικός-Κηφισιά 3-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

92′: Απίθανη χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά! Η μπάλα έφτασε στον Αντερέγκεν, αυτός βγήκε τετ-α-τετ με τον Καπίνο και πλάσαρε, με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να αποκρούει.

91′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Μαυρία έπειτα από φάση διαρκείας, να στέλνει την μπάλα άουτ.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

86′: Έξω ο Μλάντεν, μέσα ο Στάγιτς. Εκτός και ο Λιάβας, μέσα ο Μαυρίας.

82′: Εκτός ο Ζοάο Πέδρο, μέσα ο Σέρχιο Ντίας, έξω και ο Χουάνπι μέσα ο Ξενιτίδης.

80′: Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά ξανά με Οζέγκοβιτς. Από κόρνερ που εκτελέστηκε ο Σέρβος προσπάθησε με κεφαλιά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα αλλά αστόχησε εξ επαφής.

78′: ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός. Από εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι, ο Ντουάρτε σούταρε, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε, όμως ο αμυντικός των γηπεδούχων πήρε το «ριμπάουντ» και με πλασέ έκανε το 3-0.

71′: Εντυπωσιακή ενέργεια του Οζέγκοβιτς και σουτ από την άκρη της περιοχής, σε κόρνερ ο Καπίνο.

69′: Δυο αλλαγές για την Κηφισιά. Παρράς και Αντερέγκεν, αντί Μπιφουμά και Γκόμπελιτς.

61′: ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός. Ο Τορεχόν κάνει τη σέντρα και ο Ντουάρτε σκοράρει με κεφαλιά για το 2-0.

59′: Κίτρινη στον Ιπαλίμπο.

57′: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πέρες βγαίνει από το ματς. Ο Μπαλντασάρα στη θέση του.

56′: Αλλαγή για την Κηφισιά. Ο Οζέγκοβιτς στη θέση του Σάντος.

51′: Ο Λιάβας μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου με εναέριο σουτ ο Τορεχόν έστειλε την μπάλα άουτ.

50: Κίτρινη κάρτα στον Πέρες.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Με δεύτερη αλλαγή στο δεύτερο μέρος η Κηφισιά. Ο Πρίτσας έδωσε τη θέση του στον Ίλιεφ.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Αγρίνιο.

45′: ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός. Ο Ζοάο Πέδρο ευστοχεί στο πέναλτι και ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

Έχει βγει κίτρινη στον Πρίτσα για το μαρκάρισμα, αλλά οι παίκτες της Κηφισιάς, διαμαρτύρονται για χέρι του Πέρες στην αρχή της φάσης.

44′: Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. Φανταστική ατομική ενέργεια του Χουάνπι και ανατροπή. Η φάση θα εξετασθεί στο VAR.

43′: Κίτρινη στον Ματέους Σάντος.

34′: Αναγκαστική αλλαγή για την Κηφισιά. Θα περάσει εκτός ο Πέιος λόγω διαστρέμματος. Μέσα ο Αντούνες.

30′: Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε.

24′: Ο Ντουάρτε γύρισε, ο Ζοάο Πέδρο έκανε την προβολή, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε εξ επαφής, ενώ στη συνέχεια ο Χατζηθεοδωρίδης, κέρδισε κόρνερ. Σπουδαία επέμβαση.

23′: Πρώτη τελική για την Κηφισιά. Ο Μπιφουμά με ατομική ενέργεια από τα αριστερά, γύρισε παράλληλα στην περιοχή, όμως το σουτ του Πρίτσα πήγε στα χέρια του Καπίνο. Αδύναμο το πλασέ του αρχηγού των νεοφώτιστων.

12′: Ο Λιάβας ανέβηκε και έκανε τη σέντρα στην περιοχή της Κηφισιάς, όμως ούτε ο Πέδρο ούτε και ο Χταζηθεοδωρίδης μπόρεσαν σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.