ΒΙΝΤΕΟ: Η Παρί Σεν Ζερμέν «ισοπέδωσε» τη Μονακό!

Λίγες μέρες πριν τον «τελικό» με τη Νιούκαστλ στο «Παρκ ντε Πρενς», που θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την υπόθεση πρόκριση στα νοκ άουτ του Champions League, η Παρί Σεν Ζερμέν διέλυσε με 5-2 τη Μονακό στο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Οι Παριζιάνοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Γκονζάλο Ράμος, όμως η Μονακό απάντησε άμεσα με τον Μιναμίνο να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 22ο λεπτό. Οι Παριζιάνοι πήραν ξανά το προβάδισμα με εκτέλεση πέναλτι του Εμπαπέ στο 39′

Τα γκολ των Ντεμπελέ και Βιτίνια στο τρίλεπτο (70΄-72΄) έκριναν το ματς, καθώς με αυτά η ομάδα του Λουίς Ενρίκε μετέτρεψε το «εύθραυστο» 2-1 υπέρ της σε 4-1 και κάπου εκεί όλα τελείωσαν.

Η Μονακό μείωσε προσωρινά σε 4-2 με τον Μπαλογκούν στο 75′, όμως ο Ράνταλ Κόλο-Μουανί στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έβαλε το κερασάκι στην… τούρτα διαμορφώνοντας το τελικό 5-2.