Live: Ατρόμητος – Πανσερραϊκός 1-1 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα.

90’+5′ Γκολ για τον Ατρόμητο! Ο Αντζιέλσκι με κεφαλιά ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους έπειτα από σέντρα του Ντιρκς.

90’+2′ Αντεπίθεση για τον Πανσερραϊκό με τον Τομάς, όμως το σουτ του πήγε πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα.

Έξι θα είναι τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

90′ Ασταθής έξοδος από τον Χόβαν, ο Τζαβέλλας βρέθηκε στο έδαφος και η φάση ολοκληρώθηκε με διώξιμο.

89′ Φάουλ για τον Ατρόμητο σε πλάγια θέση λίγο έξω από την περιοχή.

88′ Αλλαγή και για τον Πανσερραϊκό. Αποχωρεί ο σκόρερ Χατζηστραβός, στο παιχνίδι ο Κολομπίνο.

88′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καμαρά αφήνει την θέση του στον Ντιρκς.

83′ Απομακρύνει άλλο ένα γέμισμα στην περιοχή του Χόβαν ο Πεταμβράκης.

81′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Δεληγιαννίδης μπήκε στην θέση του Πηλέα.

81′ Κίτρινη δέχεται και ο Πηλέας.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για διαμαρτυρία.

79′ Φωνές για πέναλτι από τον Ατρόμητο, συνεχίζεται το παιχνίδι.

77′ Κίτρινη κάρτα στον Ντανκερλούι.

77′ Αυξάνει την πίεση του ο Ατρόμητος με διαδοχικά γεμίσματα, τα οποία όμως εξουδετερώνονται από τους αμυντικούς του Πανσερραϊκού. Σχεδόν αλάνθαστοι σήμερα στο ψηλό παιχνίδι οι Σερραίοι.

75′ Σκληρή μονομαχία Καμαρά και Ουεντραόγκο, στο έδαφος οι δύο παίκτες.

74′ Δύο αλλαγές για τον Ατρόμητο. Γιουμπιτάνα και Κουέν αντικαθιστούν τους Ρομπάιγ και Κουντέ αντίστοιχα.

74′ Σέντρα του Πηλέα από αριστερά, ο Τόμας πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική μεριά της εστίας. Υποδείχθηκε οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

Κίτρινη κάρτα στο τεχνικό επιτελείο του Ατρομήτου για διαμαρτυρίες στην προηγούμενη απόφαση.

72′ Σέντρα του Κούντε με πολλά φάλτσα, διώχνει σε κόρνερ ο Χόβαν. Άουτ δείχνει ο Κατοίκος.

69′ Κεφαλιά του αμαρκάριστου Ντε Μποκ, άουτ κατέληξε η μπάλα.

67′ Νέο κερδισμένο φάουλ του Άλεξιτς. Ο επιθετικός των Σερραίων υποδέχεται πολύ σωστά την μπάλα με πλάτη και κερδίζει αρκετά φάουλ από τους κεντρικούς αμυντικούς του Ατρομήτου. Αυτήν είναι και η βασικότερη επιλογή ανάπτυξης των Σερραίων.

59′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανσεραικό. Ο Τόμας στην θέση του Μασαρίποφ.

Ο Μασαρίποφ αποχωρεί από το γήπεδο με φορείο. Λόγω του τραυματισμού του σε μια προηγούμενη διεκδίκηση.

56′ Ο διαιτητής δείχνει από μια κίτρινη και στους δύο.

55′ Αψιμαχία μεταξύ Τζαβέλλα-Άλεξιτς, ξανά ένταση στο παιχνίδι.

54′ Τεράστια ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Άλεξιτς βγήκε στην πλάτη της άμυνας, βρέθηκε τετ α τετ με τον Τσιντώτα, όμως ο Έλληνας τερματοφύλακας του είπε «όχι» και έστειλε την μπάλα κόρνερ.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Βαλένσια για φάουλ στον Πεταυράκη.

49′ Γέμισμα στην περιοχή του Ατρομήτου, απομάκρυνε ο Ντε Μποκ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ίλιτς κάνει πιο επιθετικό το σχήμα του με δύο φορ, μιας και ο Ατρόμητος κυνηγάει στο σκορ. Ο Αντζιέλσκι πέρασε στον αγωνιστικό χώρο αντί του Φριντζόνσον.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

Επιμένει ο Ατρόμητος, κερδίζει φάουλ και κυκλοφορεί την μπάλα έξω από την περιοχή του Πανσερραϊκού. Στα τελευταία λεπτά ο Πανσερραϊκός δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα.

45+3′ Ο Ασεβέδο πρόλαβε και έκανε το γύρισμα,  η μπάλα στρώθηκε στον Ντε Μποκ όμως το σουτ του βρήκε στα σώματα και διώχθηκε.

45+2′ Φάουλ για τον Ατρόμητο κοντά στην περιοχή. Ευκαιρία για γέμισμα.

7 θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

44′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Γύρισμα από τα δεξιά, ο Βαλένσια βρέθηκε στην πορεία της μπάλας αλλά έκανε αδύναμο τελείωμα, με τον Χόβαν να αποκρούει ενστικτωδώς.

Υπήρχαν νέες διαμαρτυρίες από την πλευρά του Ατρομήτου για φάουλ στην αρχή της φάσης.

40′ Γκολ για τον Πανσερραϊκό και 0-1! Σκόρερ ο Χατζηστραβός! Οι Σερραίοι αναπτύχθηκαν γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Μασαρίποφ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Χατζηστραβός με φόρα εκτέλεσε τον Τσιντώτα.

37′ Φάουλ του Αυλωνίτη στον Βαλένσια λίγο έξω από την περιοχή. Ο Ατρόμητος κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο.

36′ Όμορφη πάσα του Ντε Μποκ στον Καμαρά, όμως το γέμισμα του δεν βρήκε κάποιον ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων και η άμυνα του Πανσερραϊκού απομάκρυνε.

34′ Ο Ρομπάιγ μπήκε με ωραία ενέργεια στην περιοχή, απομάκρυνε σε κόρνερ ο Ουεντραόγκο.

Η ένταση που προηγήθηκε επηρέασε τον ρυθμό του αγώνα.

Από μεριάς Ατρομήτου, αποβλήθηκε και ο Αγγέλοπουλος, τεχνικός διευθυντής της ομάδας.

Κόκκινη κάρτα στον Μαραγκό, γενικό αρχηγό του Πανσερραϊκού.

Παραμένει η απόφαση. Το γκολ δε μετράει και το σκορ μένει στο 0-0.

Την ίδια ώρα, δόθηκε κίτρινη κάρτα στον πάγκο του Ατρομήτου για έντονες διαμαρτυρίες.

Πάει να το δει όμως ο διαιτητής.

22′ Γκολ για τον Πανσερραϊκό, ακυρώνεται ως επιθετικό φάουλ από τον Κατοίκο. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Αυλωνίτης πήρε την κεφαλιά, ο Άλεξιτς επιχείρησε ψαλιδάκι αλλά έπιασε αέρα και εν τέλει η μπάλα έφτασε στον Μπέργκστορμ που από κοντά έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα.

21′ Κλέψιμο του Ρομπάιγ ψηλά, η πάσα του όμως προς τον Βαλένσια ήταν δυνατή με αποτέλεσμα ο Χόβαν να προλάβει και να μαζέψει.

18′ Γέμισμα του Κούντε στην περιοχή, απομάκρυνε με γροθιές ο Χόβαν.

11′ Απαντάει ο Πανσερραϊκός. Ο Χατζηστραβός πέρασε εύκολα τον Τζαβέλλα, μοίρασε αριστερά στον Άλεξιτς, όμως το σουτ του δεν ανησύχησε τον Τσιντώτα και κατέληξε άουτ.

9′ Πρώτη ευκαιρία της αναμέτρησης, ο Καμαρά επιχείρησε το μακρινό σουτ, ο Χοβάν απομάκρυνε.

4′ Ο Άλεξιτς επιχείρησε να βγει στην αντεπίθεση, κέρδισε το «έξυπνο» φάουλ του Ασεβέδο.

2′ Ο Ουεντραόγκο επιχείρησε την κάθετη, ο Τσιντώτας βγήκε από τέρμα του και απομάκρυνε σε πλάγιο.

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Σέντρα σε περίπου 5 λεπτά.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν, Ντανκερλούι, Μπέργκστορμ, Αυλωνίτης, Πεταυράκης, Μορέιρα, Ουεντραόγκο, Χατζηστραβός, Πηλέας, Μασαρίποφ, Άλεξιτς.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Τζαβέλλας, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Γκονζάλες, Κούντε, Ρομπάιγ, Καμαρά, Φριντζόνσον, Βαλένσια.

Ας περάσουμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων.

Οι Περιστεριώτες βρίσκονται στην 10η θέση με εννέα βαθμούς, ενώ στον αντίποδα οι Σερραίοι βρίσκονται στην 8η με δώδεκα, έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο.

Το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 19:00, ωστόσο ο Μαραθώνιος είχε άλλα… σχέδια. Δείτε τον λόγο που άργησε η αναμετρήση να ξεκινήσει εδώ.

Σέντρα στις 19:30.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Πανσερραϊκό για την 11η αγωνιστική της Super League 1.