Handball Premier: Με άμυνα «γρανίτη» πέρασε από το Κιλκίς ο ΠΑΟΚ

Την πρώτη του νίκη στην Handball Premier πήρε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε στο Κιλκίς της τοπικής ομάδας με 22-30.

Με πολύ καλή αμυντική παρουσία, και σωστές αποφάσεις στην επίθεση, ο Δικέφαλος πήρε το προβάδισμα από νωρίς, ελέγχοντας πλήρως τον ρυθμό του παιχνιδιού. Δίχως να αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, ο ΠΑΟΚ πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 6-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο, με άμυνα «γρανίτη», ο ΠΑΟΚ συνέχισε να αυξάνει την διαφορά του σκορ, επιβεβαιώνοντας την αγωνιστική ανωτερότητα του. Η διαφορά πήρε διψήφιες διαστάσεις, περίπου 15 λεπτά πριν το τέλος, 10-21. Ο Παναγιώτης Γούσιος είχε την ευκαιρία να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές του, με το τελικό 22-30, να δίνει τη νίκη στον Δικέφαλο.

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-4, 2-7, 4-8, 4-8, 6-10 (ημχ.), 7-14, 8-18, 13-22, 17-23, 19-26, 22-30