Live: Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

95′: Αποβολή για τον ΠΑΣ. Κόκκινη κάρτα στον Καραχάλιο.

94′: Κίτρινη στον Μασκανάκη.

91′: Φωνές των φιλοξενούμενων για πέναλτι ύστερα από διεκδίκηση του Παντελάκη με τον Μπέργκστρομ. Πιο πολύ για τζαρτζάρισμα φαίνεται.

Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων

90′: ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός. Πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ από τον Πεταυράκη, ο οποίος με συρτή πάσα βρίσκει τον Άλεξιτς σε θέση μέσα αριστερά στην αντίπαλη περιοχή, με τον φορ των Σερραίων να εκτελεί με διαγώνιο σουτ.

90′: Ο Τζίνο θα δεχτεί κίτρινη για καθυστερήσεις.

89′: Δύο αλλαγές για τον ΠΑΣ. Οι Μπάλαν και Λιάσον περνούν στις θέσεις των Κόντε και Τζίνο.

78′: Κίτρινη κάρτα στον Λώλη.

73′: Κίτρινη κάρτα στον Ουεντραόγκο.

71′: Διπλή αλλαγή για τα «λιοντάρια», μέσα οι Σοφιανός και Μασκανάκης, έξω οι Μούργος και Πηλέας.

76′: Έχουμε αποβολή στον πάγκο του ΠΑΣ.

69′: Αστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι ο Πηλέας.

Η φάση ελέγχεται από το VAR.

67′: Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό. Ο Μούργος ήταν αυτός που κέρδισε πρώτος την μάχη απέναντι στον Τζίνο, με τον διαιτητή να δείχνει αμέσως την παράβαση.

62′: ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ. Ο Τσαούσης ήταν ο αποδέκτης της μπάλας, μετά από νέα σέντρα του Ροσέρο, κατέβασε την μπάλα και έστειλε την μπάλα στην αριστερή κάτω γωνία του Χόβαν, ο οποίος έμεινε άγαλμα.

59′: Σέντρα από τον Ροσέρο, ο Εραμούσπε πήρε την κεφαλιά από την μικρή περιοχή, αλλά χωρίς να έχει καλή ισορροπία έστειλε την μπάλα άουτ.

57′: Σέντρα σουτ του Ροσέρο, ο Χόβαν πολύ δύσκολα έδιωξε σε κόρνερ

55′: Αλλαγή κάνει  ο ΠΑΣ με τον Ροσέρο να παίρνει την θέση του Τζίμα.

54′: Ο Χατζηστραβός δεν θα μπορέσει να συνεχίσει με τον Μορέϊρα να παίρνει την θέση του. Πρώτη αλλαγή για τον Πανσερραϊκό.

48′: Επέλαση του Άλεξιτς από τα δεξιά, αλλά έχασε την μπάλα με τον Κλέϊμαν να απομακρύνει.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

45′: Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη, για φάουλ πάνω στον Χατζηστραβό.

32′: ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός. Ο Στάικος έκανε το σουτ, τεράστιο λάθος του Κλέιμαν και η μπάλα στα δίχτυα του.

24′:  Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Ο Αυλωνίτης πήρε την κεφαλιά, ο Κλέιμαν απέκρουσε και η μπάλα στρώθηκε τον Αλεξιτς που μισό μέτρο από την εστία του ΠΑΣ έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ

17′:  Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Οι γηπεδούχοι πίεσαν ψηλά,. ο Ουεντραόγκο έπαιξε για τον Χατζηστραβό που απέφυγε έναν αντίπαλο και πλάσαρε, η μπάλα όμως πέρασε άουτ.

15′: Καλό σουτ του Δεληγιαννίδη, άουτ η μπάλα

12′: ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ. Ο Παντελάκης μετά από εκτέλεση φάουλ, κατάφερε με μια πολύ δυνατή κεφαλιά να νικήσει τον Χόβαν και να ισοφαρίσει πολύ γρήγορα για τους φιλοξενούμενους.

9′: ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός. Ευστοχεί ο Πηλέας και κάνει το 1-0.

Πέναλτι «λέει» και το VAR

6′: Πέναλτι για τον Πανσρραϊκο, για ανατροπή του Χατζηστραβού από τον Καραχάλιο.

4′: Ο Παμλίδης βγήκε τετ α τετ, οι γηπεδούχοι έδιωξαν πάνω στη γραμμή το πλασέ του αλλά η φάση δεν «μετράει» καθώς υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Άρχισε ο αγώνας στις Σέρρες.

Ο Θανάσης Στάικος θα έχει τον Κλέιμαν κάτω από τα γκολπόστ, τους

Σόρια, Παντελάκη, Εραμούσπε, Τσαούση στα «μετόπισθεν» από τα δεξιά, τους Καραχάλιος, Τζίνο στα «6αρο-8άρια», τους Τζίμα, Παμλίδη στα άκρα και τον Γκάρο κοντά στον φορ Κόντε.

Ο Πάμπλο Γκαρσία των γηπεδούχων θα ξεκινήσει με τους Χόβαν στο τέρμα, τους Δελληγιαννίη, Μπέργκστρομ, Αυλωνίτη, Πεταυράκη στην άμυνα από τα δεξιά, τους Στάικο, Ουεντραόγκο, Χατζηστραβό στον άξονα, τους Πηλέα, Μούργο στα «φτερά» και τον Αλεξιτς στο «9».