Live: Κηφισιά-Πανσερραϊκός 4-4 (Τελικό)

Τέλος στο παιχνίδι

Από γύρισμα του Οζέγκοβιτς και παρέμβαση της άμυνας ο Μποτία από κοντά κάνει το 4-4

90+11′ ΓΚΟΟΛΛΛΛΛΛ!!!! 4-4 από κοντά ο Μποτία

90+10′  Κεφαλιά του Αντερέγκεν από σέντρα του Σάντος που πήγε έξω

90+6′ ΓΚΟΟΟΟΛ. 3-4 η Κηφισιά!!! Σέντρα του Σάντος και κεφαλιά του Τετέι για το 3-4 ενώ απειλεί και πάλι η Κηφισιά!!!

90+3′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό, ο Τζαγκαλίδης στη θέση του Πηλέα

90+2′  Κεφαλιά από τον Τετέι από θέση βολής ψηλά έξω

Έντεκα λεπτά ο έξτρα χρόνος

87′ Κεφαλιά από τον Σάντος έξω

85′ Κίτρινη κάρτα στον Μποτία

82′ Λίγο πιο πάνω από τα γκολπόστ το φάουλ του Σάντος

78′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Μετά από φάση διαρκείας ο Πηλέας με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστελε την μπάλα στα δίχτυα με τη βοήθεια της κόντρας από το πόδι του Βαφέα

Το γκολ μετράει κανονικά και έχουμε ματς

73′ Αλλαγή για την Κηφισιά, ο Ιπαλίμπο στη θέση του Ίλιεφ

Η φάση εξετάζεται από τον VAR

72′ ΓΚΟΛ για την Κηφισιά! Ο Κρισιούμα εκτέλεσε το φάουλ, ο Οζέγκοβιτς βρήκε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα του Χόβαν

67′ Διπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό, ο Τομάς στη θέση του Στάικου και ο Μορέιστη θέση του Στάικου

66′ Κίτρινη κάρτα στον Παρρά

64′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαΐροβιτς

61′ Άστοχο σουτ του Μασούρα εκτός περιοχής

60′ Αλλαγή για τον  Πανσερραϊκό, ο ΣαΪντ στη θέση του Άλεξιτς

58′ Αλλαγή για τη Κηφισιά, ο Τετέι στη θέση του Παπασάββα

Ο Μποτία έβγαλε εξαιρετική πάσα και ο νεαρός χαφ με δυνατό σουτ από διαγώνια θέση μείωσε το σκορ

56′ ΓΚΟΛ για την Κηφισιά! Κωνσταντακόπουλος και 1-3

50′ Στα σώματα η μπάλα μετά από σουτ του Παπασάββα

49′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό, ο Γκοτζαμανίδης στη θέση του Μούργου

Κανένα πέναλτι. Συνεχίζεται το ματς

O Ματσούκας πάει να δει τη φάση

Ο διαιτητής είδε χέρι του Δεληγιαννίδη

46′ ΠΕΝΑΛΤΙ για την Κηφισιά!

Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45+5′ Διαγώνιο σουτ του Κρισιούμα, απέκρουσε ο Χόβαν

45+3′ Άστοχο σουτ του Μποτία εκτός περιοχής

45+3′ Κίτρινη κάρτα στον Άλεξιτς

5 Λεπτά οι καθυστερήσεις

44′ Ο Οζέγκοβιτς πάτησε την μπάλα για τον Κρισιούμα, ο Βραζιλιάνος σούταρε στα σώματα, η μπάλα έφτασε στον Παρρά, ο οποίος σούταρε άουτ

44′ Κόκκινη κάρτα στον Χάγεκ τελικά! Μετά από τσεκ στο VAR

40′ O Mούργος δοκίμασε το πόδι του αλλά αστόχησε

38′ Κίτρινη κάρτα στον Χάιγεκ

34′ Τριπλή αλλαγή για τη Κηφισιά, ο Πάρρας στη θέση του Αγκμπενιένου, ο Κωνσταντακόποπουλος στη θέση του Μπιφουμά και ο Αντερέγκεν στη θέση του Πέιου

32′ Απευθείας άουτ η εκτέλεση του Οζέγκοβιτς

25′ Κίτρινη κάρτα στον Μούργο

22′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μούργου, ο Μπέργκστρομ έφυγε από τα μαρκαρίσματα και με καρφωτή κεφαλιά, έκανε το 0-3!

15′ Κίτρινη κάρτα στον Οζέγκοβιτς

11′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό!  Από απομάκρυνση του Μασούρα με το κεφάλι η μπάλα στρώθηκε στον Στάικο, ο οποίος με φανταστικό βολέ από το ύψος του ημικυκλίου έστειλε την μπάλα πρώτα στη ρίζα του δοκαριού και από εκεί στα δίχτυα

5′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Ο Δεληγιαννίδης έγινε κάτοχος της μπάλας εκτός περιοχής, εκείνος με μία προσποίηση μπήκε σε αυτή, και με ένα όμορφο σουτ στην κίνηση, νίκησε τον Κρίστινσον για το 0-1!

Έναρξη της αναμέτρησης

Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανία)

Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηράκλειο), Κορωνάς (Πειραιάς)

4ος Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδία)

VAR: Ζαμπάλας (Ήπειρο), AVAR: Χριστάκογλου (Χαλκιδική)

Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι:

Ο Πάμπλο Γκαρσία έχει στον πάγκο τους: Κατσικά, Σοφιανό, Τσαγκαλίδη, Θυμιάνη, Μορέιρα, Μασκανάκη, Γκοτζαμανίδη, Τομάς, Μπαΐροβιτς

Στη διάθεση του Γιάννη Αναστασίου βρίσκονται οι: Αναγνωστόπουλος, Σμπώκος, Τσάπαν, Παρράς, Κωνσταντακόπουλος, Ιπαλίμπο, Αντούνες, Αντερέγκεν, Τεττέι

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν , Χάγεκ, Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Πηλέας, Δεληγιαννίδης , Ουνεντραόγκο, Στάικος, Μούργος, Χατζηστραβός, Άλεξιτς.

Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου): Κρίστινσον , Μασούρας, Λούμορ, Μποτία, Βαφέας, Παπασάββας, Πέιος, Ίλιεφ, Μπιφουμά, Σάντος, Οζέγκοβιτς.

Οι ενδεκάδες των ομάδων:

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Κηφισιάς με τον Πανσερραϊκό, για την 4η αγωνιστική της Super League, στο γήπεδο της Καισαριαννής Μιχάλης Κρητικόπουλος και με ώρα έναρξης στις 18:00