LIVE: Κροατία-Πορτογαλία 0-1 (Παράταση) ΤΕΛΙΚΟ

Τέλος του ματς. Η Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος στους “8” απέναντι στην Πολωνία.

122′: Τεράστια ευκαιρία για την Κροατία. Κοντινό πλασέ του Βίντα, μόλις άουτ.

120′: Τρίτη αλλαγή για την Κροατία. Ο Κράμαριτς στη θέση του Τσόρλουκα.

117′: Γκολ για την Πορτογαλία. Ο Σούμπασιτς αποκρούει το πλασέ του Κριστιάνο Ρονάλντο, αλλά ο Κουαρέσμα πήρε το ριμπάουντ και με κεφαλιά σκόραρε.

116΄: Δοκάρι για την Κροατία από τον Πέρισιτς με κεφαλιά.

113′: Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία. Ο Μπρόζοβιτς εκτελεί κόρνερ, ο Πατρίσιο γλιστρά, ο Βίντα παίρνει την κεφαλιά σε κενή εστία και η μπάλα περνά εκατοστά πάνω από τα δοκάρια της Πορτογαλίας.

110′: Δεύτερη αλλαγή για την Κροατία: Ο Πιάτσα στη θέση του Ράκιτιτς.

108′: Τρίτη αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Ντανίλο στη θέση του Α. Σίλβα.

Ξεκίνησε το β’ μέρος του εξτρά ημιώρου.

Λήξη του α’ ημιχρόνου της παράτασης.

Ξεκίνησε η παράταση.

Λήξη του ματς σ’ ένα ματς που ο ένας φοβάται τον άλλο και φάσεις δεν υπάρχουν. Πάμε, λοιπόν, παράταση.

88′: Πρώτη αλλαγή για την Κροατία. Ο Κάλινιτς στη θέση του Μάντζουκιτς.

87′: Δεύτερη αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Κουαρέσμα στη θέση του Ζοάο Μάριο.

78′: Κίτρινη στον Γ. Καρβάλιο.

63′: Κλωτσιά του Στρίνιτς στον Νάνι μέσα στην περιοχή. Καθαρό πέναλτι, που δεν καταλογίζεται.

61′: Εκτέλεση φάουλ του Σρνα από δεξιά, ο Βίντα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πατρίσιο.

50′: Πρώτη αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Σάντσες στη θέση του Γκόμες.

Ξεκίνησε το β’ μέρος.

Λήξη του α’ ημιχρόνου. Τα 45′ ήδη ξεχάστηκαν…

25′:  Κεφαλιά του Πέπε (ήταν οφσάιντ, αλλά δεν καταλογίσθηκε) και η μπάλα άουτ, στην πρώτη καλή στιγμή ενός κάκιστου έως τώρα ματς.