Live: Παναιτωλικός – Λεβαδειακός 2-2, Ιωνικός – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 (τελικά)

ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός. Ευστοχεί στο πέναλτι ο Ζοάο Πέδρο και κάνει το 2-2.

Έχει πάρει την μπάλα ο Ζοάο Πέδρο.

Πέναλτι για τον Παναιτωλικό στο ενδέκατο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μπελμόντ και Μάρτενσον στην επίμαχη φάση. Θα δει τη φάση ο Σιδηρόπουλος.

Παναιτωλικός – Λεβαδειακός: Στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων έχουμε πτώση στην περιοχή του Λεβαδειακού και φωνές για πέναλτι!

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας στη Νίκαια. Ο ΠΑΣ πήρε τη μεγάλη νίκη με 1-0.

84′: Ο ΠΑΣ Γιάννινα βρήκε δίχτυα με τον Τζίμα αλλά έχει σηκωθεί η σημαία για οφσάιντ.

64′: ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ. Ο Τζίμας βρήκε ωραία με τακουνάκι τον Πήλιο, το σουτ του εξουδετερώθηκε από τον Χουτετσιώτη αλλά ο Μορέιρα πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-0.

60′: ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός. Ο Ντίας έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ζοάο Πέδρο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με υπέροχη κεφαλιά.

48′: Ιωνικός – ΠΑΣ:  Νοκ-άουτ ο Τσιντώτας που έπεσε στο έδαφος και θα γίνει αλλαγή. Στη θέση του ο Αθανασίου.

Θα πάει για on field review ο Σιδηρόπουλος. Το πήρε πίσω ο διαιτητής, δεν υπάρχει πέναλτι.

47′: Δίνεται πέναλτι για τον Παναιτωλικό, για ανατροπή του Καρέλη από τον Γκροφ, αναμονή για το VAR.

Ζοάο Πέδρο αντί Κολοβού και Σαχπεκίδης αντί Βρακά.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο και στους δύο αγώνες.

Τέλος ημιχρόνου και στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός – Λεβαδειακός 0-2.

Παναιτωλικός – Λεβαδειακός: Εξαιρετική προσπάθεια του Τσάπρα από τα δεξιά, άδειασε τη μισή άμυνα αλλά η προσπάθειά του κατέληξε πάνω στον Ανέστη.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος στη Νίκαια με τον Ιωνικό και τον ΠΑΣ Γιάννινα να παραμένουν στο 0-0.

44′: ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός. Εξαιρετική μπαλιά του Γερεμέγεφ από τα δεξιά, ο Έλληνας μέσος σκόραρε με υπέροχη κεφαλιά και βάζει μπροστά με δύο -δικά του- γκολ την ομάδα του.

38′: Ιωνικός – ΠΑΣ: Πρώτη καλή φάση για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Παμλίδη να συνεργάζεται ωραία με τον Μπάλαν αλλά το σουτ του πέρασε πάνω από την εστία.

33′: Παναιτωλικός – Λεβαδειακός: Κίτρινη κάρτα στον Νίκα.

30′: Παναιτωλικός – Λεβαδειακός: Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη.

25′: Ιωνικός – ΠΑΣ: Κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι, η μπάλα στο εξωτερικό μέρος της αντίπαλης εστίας.

18′: Δύο καλές στιγμές μαζεμένες για τον Παναιτωλικό, ο Γκροφ σταμάτησε αρχικά την κεφαλιά του Μόρσεϊ και εν συνεχεία, μετά από κόρνερ και φάση διαρκείας, μπλόκαρε την προσπάθεια του Καρέλη.

13′: Χωρίς μεγάλη φάση το παιχνίδι μέχρι στιγμής στη Νίκαια μεταξύ Ιωνικού και ΠΑΣ.

13′: Δοκάρι για τον Λεβαδειακό. Αντεπίθεση, με τον Γιαννιώτα να κουβαλά την μπάλα και να τη δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Βρακά, που όμως δεν κατάφερε να σκοράρει από πλάγια θέση.

11′: ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός. Με ρίσκο η εκτέλεση του Νίκα, έπεσε σωστά στα δεξιά του ο Ανέστης αλλά η μπάλα πήγε δοκάρι και μέσα.

Η μπάλα στην άσπρη βούλα.

Αναμονή για το VAR.

6′: Πέναλτι για τον Λεβαδειακό. Στην πρώτη τους επίσκεψη στα καρέ του Παναιτωλικού, οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν πέναλτι για κλοτσιά του Μάρτενσον στον Βρακά.