Live: ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός 3-2, Λεβαδειακός- Ιωνικός 2-2 (τελικά)

Τέλος στα Γιάννινα.

Τέλος στη Λειβαδιά.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις στη Λειβαδιά, επτά στους «Ζωσιμάδες».

87′ Στην θέση του Ροσέρο ο Μπορταγκαράι.

89′ Γκοολ για τον Ιωνικό με τον Τσιγκρίνσκι!

84′ Μπουζούκης, Σενγκέλια, Πέδρο στις θέσεις των Κολοβού, Μάρτσενσον, Χουάνπι για τον Παναιτωλικό.

85′ Ο Τσιγκρίνσκι σκοράρει για τον Ιωνικό, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

85′ Ο Σόουζα πήρε τη θέση του Κάνιας για τον Ιωνικό.

82′ Ο Τζίμας περνά στη θέση του Μορέιρα για τον ΠΑΣ.

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό στο 78′ Ο Λουάλουα στη θέση του Γιαννιώτα.

78′ Γκοολ για τον ΠΑΣ! Ο Ερασμούπε στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

76′ Νέο πέναλτι για τον ΠΑΣ! Ο Κάτοικος ύστερα από χρήση του VAR καταλόγισε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων

74′ Δοκάρι ο ΠΑΣ με σουτάρα Εραμούσπε από κοντά και 2 σερί λάθη της άμυνας του Παναιτωλικού

71′ Ο Μάνος στην θέση του Μασά για τον Ιωνικό .

70′ Κίτρινη ο Γιανιώτας.

69′ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλο για μαρκάρισμα στον Ροσέρο.

68′ Στη θέση του Στάγιτς ο Αναστασόπουλος, ο οποίος παίρνει το… βάπτισμα του πυρός με την πρώτη ομάδα του Παναιτωλικού.

66′ Δυνατό δουτ του Γούλερι, αποκρούει ο Γκροφ.

61′ Αλλαγή για τον Ιωνικό.Φεύγει ο σκόρερ Φαντιγκά και μπαίνει ο Γούλερι

62′ Γκοολ για τον ΠΑΣ! Μπορεί ο Ανέστης να απέκρουσε το πέναλτι του Εραμούσπε, όμως ο Παμλίδης με τρομερό γυριστό σουτ ισοφαρίζει σε 2-2.

60′ Πέναλτι για τον ΠΑΣ!

56′ Γκοολ για τον Λεβαδειακό! Ο Μεχία γυρίζει το ματς με σουτ από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής.

56′ Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Φάουλ του Χουάνπι και προβολή του Καρέλη από κοντά για το 1-2

54′ Κίτρινη κάρτα στον Σόρια για σκληρό μαρκάρισμα στον Μάρτενσον.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Μπιλμπάο για φάουλ στον Ντίας στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

51′  Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Μπιλμπάο παίρνει τη θέση του Λιάσου.

50′ Γκοολ για τον Λεβαδειακό! Οι Βοιωτοί φέρνουν το παιχνίδι στα ίσια μετα από ατομική προσπάθεια του Βρακά από δεξιά και γυριστό σουτ του Γερεμέγεφ.

47′ Πάσα του Γερεμέγεφ για τον Βρακά μέσα στην περιοχή, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης

46′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Βρακάς θα πάρει τη θέση του Σαχπεκίδη.

Ημίχρονο και στη Λειβαδιά.

Ημίχρονο στα Γιάννινα.

45+1′ Κίτρινη στον Φαντιγκά.

45′ Οι Νικαιώτες ζητάνε πέναλτι, ο Μανούχος δίνει άουτ.

43′ Κίτρινη στον Νίκα για μαρκάρισμα στον Τσιγκρίνσκι.

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Παμλίδης ήταν σε πλεονεκτική θέση, το σουτ του πέρασε λίγα μέτρα άουτ.

Κίτρινη στον Παζ στο 41′ για μαρκάρισμα στον Σεμπά.

32′ Κίτρινη κάρτα σε άνθρωπο του πάγκου του ΠΑΣ Γιάννινα για διαμαρτυρία.

32′ Γυριστό σουτ του Βινίσιους στην κίνηση μεσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης

32′ Λάθος του Ρομαό, ο Γερεμέγεφ από πλεονεκτική θέση σουτάρει, αποκρούει ο Χουτεσιώτης.

Στο 30′ ο Γερεμέγεφ βγήκε τετ α τετ με τον Χουτεσιώτη, πλάσαρε αλλά η μπάλα βγήκε κόρνερ.

26′ Γκοολ για τον Ιωνικό! Απίστευτο γκολ με ψηλοκρεμαστό σουτ από τον Φατινγκά από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής

24′ Γκοολ για τον Παναιτωλικό! Πρώτη φορά που απειλεί ο Παναιτωλικός και σκοράρει με όμορφο σουτ του Χουάνπι

Στο 17′ ο Λεβαδειακός πλησιάζει στο γκολ με την κεφαλιά του Νίκα.

14′ Γκοολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους ο Παμλίδης με όμορφο γυριστό σουτ

11′ Όμορφη συνεργασία από τους παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα, σουτ του Τζίνο μπλοκάρει ξανά ο Ανέστης.

Πολύ καλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό στο 7′ Κεφαλιά του Βινίσιους, δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

8′ Σουτ του Παμλίδη μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ανέστης

Ξεκίνησαν τα παιχνίδια.

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος Βοηθοί: Αντώνιος Σινιοράκης, Μιχαήλ Νιδριώτης 4ος διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης – Αποστολάκης, Λάρσον, Μλάντεν, Στάγιτς – Μάρτενσον, Ντίας – Χουάνπι, Κολοβός, Ξενιτίδης – Καρέλης.

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Τσιντώτας – Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος – Τζίνο, Λιάσος, Παμλίδης – Ροσέρο, Μπάλαν, Μορέιρα.

Οι ενδεκάδες στο ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός:

Διαιτητής: Μανούχος Βοηθοί: Νικολαΐδης, Πάτριας Τέταρτος: Καραντώνης VAR: Παπαπέτρου ΑVAR: Παπαδάκης

Στον πάγκο για τους Νικαιώτες: Αλέν, Σόουζα, Τσίμπσαχ, Αντούνες, Γούλερι, Μάνος, Μπουενά, Λοβέρα, Ελευθεριάδης.

Στον πάγκο για τους Βοιωτούς: Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Λούα Λούα, Βρακάς, Τζημόπουλος, Παναγιώτου, Νταμπό, Μπελμόντ, Σακό.

Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης – Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος – Κάνιας, Σάκιτς, Φαντιγκά – Σεμπά, Μάντζης, Μασάς.

Λεβαδειακός (Γιάννης Πετράκης): Γκροφ – Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Παζ – Μεχία, Χάμοντς, Νίκας – Γιαννιώτας, Γερεμέγεφ, Σαχπεκίδης.

Οι ενδεκάδες στο Λεβαδειακός-Ιωνικός:

Από την άλλη, ο Παναιτωλικός έχει το χειρότερο ρεκόρ σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα των playouts, καθώς, είναι η μοναδική από τις οκτώ ομάδες που συμμετέχουν που δεν έχει κερδίσει ακόμα βαθμό. Την προηγούμενη αγωνιστική γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-0 από τον Ιωνικό, ενώ, είχαν προηγηθεί οι ήττες από Λαμία (1-3) και Αστέρα Τρίπολης (2-1).

Μάλιστα, ενδεικτικό τις αγωνιστικής κατάστασης στην οποία βρίσκεται ο ΠΑΣ είναι το γεγονός πως αγνοεί τη νίκη στα δώδεκα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, έχοντας απολογισμό πέντε ήττες και επτά ισοπαλίες. Το τελευταίο του τρίποντο χρονολογείται στις 7 Ιανουαρίου απέναντι στον ουραγό Λεβαδειακό (1-3).

Οι Γιαννιώτες βρίσκονται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα των πλέι άουτ με 24 βαθμούς και στο +1 από την προτελευταία Λαμία και τη ζώνη του υποβιβασμού. Η ομάδα του Θανάση Στάικου προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο (1-1), παίρνοντας έτσι τον πρώτο της βαθμό μετά στα πλέι άουτ, αφού είχαν προηγηθεί οι ήττες από ΟΦΗ (0-1) και Λαμία (2-0).

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη των αγώνων.

Καλησπέρα! Ο ΠΑΣ Γιάννινα αντιμετωπίζει τον Παναιτωλικό και ο Λεβαδειακός τον Ιωνικό στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League 1