LIVE: Τσεχία-Κροατία 2-2 Τελικό

Τέλος του αγώνα. Η Τσεχία, με μία τρομερή ανατροπή στο τελευταίο 15λεπτο, πήρε το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Κροατία.

98′ Αλλαγή για την Κροατία. Ο Στρίνιτς εκτός, ο Βρσάλικο εντός.

97′ Αλλαγή για την Κροατία. Ο Σίλντενφελντ στη θέση του Ράκιτιτς.

93′ ΓΚΟΛ για την Τσεχία! Ο Νέτσιντ θα νικήσει τον Σούμπασιτς.

93′ ΠΕΝΑΛΤΙ για την Τσεχία! Χέρι του Βίντα μέσα στην μεγάλη περιοχή!

Μικρή διακοπή, καθώς οι οπαδοί της Κροατίας έριξαν καπνογόνα στον αγωνιστικό χώρο.

86′ Αλλαγή για την Τσεχία. Ο Νέτσιντ στη θέση του Πλάζιλ.

85′ Ο Ράκιτιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Βίντα έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

80′ Ευκαιρία για την Κροατία! Ο Μπρόζοβιτς έκανε το σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα και κατέληξε κόρνερ!

76′ ΓΚΟΛ για την Τσεχία! O Ροζίτσκι έκανε τη σέντρα με το εξωτερικό, κι ο Σκόντα με όμορφη κεφαλιά μείωσε σε 2-1​.

67′ Διπλή αλλαγή για την Τσεχία. Οι Σούραλ, Σκόντα στη θέση των Λάφατα, Σκαλάκ.

61′ Αλλαγή για την Κροατία. Ο Κόβατσιτς στη θέση του Μόντριτς.

59′ ΓΚΟΛ για την Κροατία! Ο Ράκιτιτς βρέθηκε απέναντι στον Τσεχ και με μία υπέροχη λόμπα διαμόρφωσε το 2-0!

52′ Γυριστό του Κρεΐτσι, μπλόκαρε εύκολα ο Σούμπασιτς.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

42′ Ευκαιρία για την Κροατία! Ο Ράκιτιτς εκτέλεσε το φάουλ, ο Βίντα βρήκε την μπάλα με το γόνατο, η οποία πέρασε ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Τσεχ!

37′ ΓΚΟΛ για την Κροατία! Ο Πέρισιτς μπήκε μέσα στην περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσεχ για το 1-0!​

37′ Ευκαιρία για την Κροατία! Ο Ράκιτιτς βγήκε στην αντεπίθεση, απέφυγε τον αντίπαλό του, έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά ο Τσεχ έδιωξε με τα πόδια!

28′ Σουτ στην κίνηση του Στρίνιτς, η μπάλα ψηλά άουτ. Πολιορκία από τους Κροάτες.

20′ Ευκαιρία για την Κροατία! Ο Στρίνιτς έκανε τη σέντρα, ο Τσεχ δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλας, με τον Μάντζουκιτς να παίρνει την κεφαλιά, αλλά τον Τσέχο γκολκίπερ να απομακρύνει με το κεφάλι.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Μπάντελι.

7′ H Κροατία πατάει καλύτερα σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

Σέντρα στο ματς.

Οι συνθέσεις:

Κροατία: Σούμπασιτς, Στρίνιτς, Πέρισιτς, Τσόρλουκα, Ράκιτιτς, Μόντριτς, Σρνα, Μπρόζοβιτς, Μάντζουκιτς, Μπαντέλι, Βίντα

Τσεχία: Τσεχ, Καντεράμπεκ, Χούμπνικ, Σίβοκ, Λιμπέρσκι, Ροσίτσκι, Πλασίλ, Κρεΐτσι, Σκάλακ, Λάφατα, Νταρίντα

Τη νίκη που θα τη διατηρήσει ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης θα αναζητήσει απόψε η Τσεχία κόντρα στην Κροατία (19:00, ΕΡΤ1), στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου, στο «Ζοφρουά Γκισάρ» του Σεντ Ετιέν.