Live: Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 3-1, Λεβαδειακός-ΟΦΗ 2-0 (Τελικά)

Τέλος στους αγώνες.

89′ Ακόμα μία τελική από τον Γερεμέγεφ, μπλόκαρε το συρτό του σουτ ο Μανδάς.

87′ Δυνατό σουτ του Δούμτσιου από πλάγια θέση, ψηλά άουτ.

87′ Μεγάλη ένταση ανάμεσα σε Παναγιώτου και Ντιουσέ, οι δυο τους είδαν από μία κίτρινη κάρτα.

82′ Ο Λάρσον βγήκε απέναντι στον Γκροφ, βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού.

78′ Σουτ του Τσάπρα από πολύ πλάγια θέση, άστοχο.

76′ Ο ΟΦΗ συνεχίζει να έχει την κατοχή της μπάλας αλλά δεν έχει φαντασία στο παιχνίδι του, ενώ ο Λεβαδειακός αμύνεται και προασπίζεται το μεγ΄΄αλο του προβάδισμα.

74′ Σουτ του Ντουκουρέ έξω από την περιοχή, η μπάλα περνά άουτ.

72′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Γερεμέγεφ στη θέση του Γιαννιώτα.

68′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Θαυμάσια πάσα του Νταρίντα, ο Καμαρά έκανε την προβολή και ο Τσιντώτας έσωσε ενστικτωδώς.

68′ Κίτρινη κάρτα στον Μπελμόντ, με το που μπήκε στο παιχνίδι.

65′ Καλό σουτ του Καμάτσο με φάλτσο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα.

67′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Νίκα να κοντρολάρει όμορφα και να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Μανδά, αλλά να κάνει άσχημο πλασέ πάνω στον τερματοφύλακα.

66′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Μπελμόντ πέρασε στη θέση του Μεχία.

63′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Μπάκιτς να πλασάρει με φάλτσο από μακριά, του είπε «όχι» με πολύ καλή επέμβαση ο Γκροφ.

58′ Γκολ για τον Άρη! Ο Αμπού Καμαρά πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Άρη μετά την επιστροφή του! 3-1 ο Άρης.

58′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Λάρσον στο δεύτερο δοκάρι, ο Περέα δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα προς την εστία του Μανδά.

57′ Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, Γκρόνινγκ και Τσιλιανίδης αντί των Μοσκέρα και Μπιφουμά.

49′ Ένα ακόμα λάθος του Λάρσον, ο Σαχπεκίδης έκανε τη σέντρα και ο Γιαννιώτας την κεφαλιά, η μπάλα κόντραρε στον Πασαλίδη, με τους γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι για χέρι.

46′ Σέντρα και πάλι στα δύο παιχνίδια.

Τέλος στο πρώτο μέρος στα δύο ματς.

45′ Ωραία κομπίνα σε φάουλ από τον ΟΦΗ, στην εξέλιξη της φάσης το μακρινό σουτ του Ντιουσέ πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκροφ.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Σαχπεκίδη.

44′ Γκολ ο Άρης! Ο Πάλμα ανατρέπει το σκορ για την ομάδα του πιάνοντας την κεφαλιά μετά από τρομερή σέντρα του Καμάτσο στη μικρή περιοχή. 2-1 πλέον το σκορ.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Σόρια.

40′ Παραλίγο και δεύτερο αυτογκόλ για τον ΟΦΗ, με την μπάλα να κοντράρει σε Ντιουσέ και Θοράρινσον, πριν καταλήξει κόρνερ.

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, μετά από άψογη αντεπίθεση, ο Σαχπεκίδης έκανε την κούρσα και σέρβιρε στον Γιαννιώτα, αλλά εκείνος δεν κατάφερε να νικήσει τον Μανδά από πολύ καλή θέση.

36′ Σέντρα του Θοράρινσον, με την μπάλα να καταλήγει στον Περέα, εκείνος σούταρε με πολύ δύναμη, αλλά η μπάλα κόντραρε στον συμπαίκτη του, Ντίκο και απομακρύνθηκε.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη, για τράβηγμα στον Σαχπεκίδη.

27′ Γκοολ για τον Λεβαδειακό! Λάθος πίσω πάσα πάνω στον Γιαννιώτα, ο οποίος έκανε τη σέντρα και ο Νίκας πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, διπλασιάζοντας το προβάδισμα της ομάδας του!

26′ Γκολ για τον Άρη! Ο Νταρίντα εκμεταλλεύεται το υπέροχο γύρισμα του Πάλμα πλασάροντας από το σημείο του πέναλτι για το 1-1.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντή, για επικίνδυνο τάκλιν στον Χάμοντ.

22′ Κοντά στο γκολ ο Άρης με το σουτ του Νταρίντα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

21′ Γκοολ για τον Λεβαδειακό! Ο Τσάπρας βρήκε ξανά χώρο από τα αριστερά και έκανε πολύ καλή σέντρα, η μπάλα πέρασε από τον Σαχπεκίδη, αλλά ο Διαμαντής στην προσπάθειά του να διώξει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0!

19′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Περέα αντικατέστησε τον τραυματία Τοράλ.

18′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μορέιρα έκανε τρομερή κούρσα πίσω από τον κέντρο, μπήκε στην περιοχή του Σιαμπάνη, όμως το σουτ του έφυγε λίγο άουτ.

11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Νταρίντα βρέθηκε μόνος εκτός περιοχής, όμως ο Τσιντώτας έδιωξε σε κόρνερ με τρομερή επέμβαση.

8′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, μετά από λάθος πάσα του Ντιουσέ, ο Γιαννιώτας έκανε το γύρισμα, αλλά ο Σακπεκίδης δεν κατάφερε να βρει την μπάλα με προβολή.

7′ Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Λιάσος κάνει το 0-1. Όμορφη αντεπίθεση από τους Ηπειρώτες, ο Λιάσος επωφελείται από τις κόντρες και εκτελεί εν ψυχρώ από το ύψος του πέναλτι.

5′ Ο Μπράμπετς πήρε την κεφαλιά, βρήκε δίχτυα αλλά υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ.

5′ Ο Γιαννιώτας βρήκε με εκτέλεση φάουλ τον Βινίσιους στο δεύτερο δοκάρι, ήταν σε θέση οφσάιντ ο αμυντικός του Λεβαδειακού.

1′ Σέντρα στους αγώνες.

Σέντρα σε περίπου 20 λεπτά.

Αναπληρωματικοί ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Γιοχού, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Περέα, Τζου, Τσιλιανίδης, Γκρόνινγκ, Μπαλογιαννης.

Αναπληρωματικοί Λεβαδειακού: Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Γερεμέγεφ, Τζημόπουλος, Σκβάρκα, Δούμτσιος, Συμελίδης, Μπελμόντ.

ΟΦΗ: Μανδάς, Λάρσον, Διαμαντής, Πασαλίδης, Θοράρινσον, Μπιφουμά, Ντιουσέ, Μπάκιτς, Τοράλ, Ντίκο, Μοσκέρα

Λεβαδειακός: Γκροφ, Λιάγκας, Βινίσιους, Παζ, Τσάπρας, Παναγιώτου, Χάμοντ, Μεχία, Νίκας, Γιαννώτας, Σαχπεκίδης.

Σε αυτόν του ΠΑΣ οι: Σούλης, Λώλης, Λεό, Φοφανά, Τσάβος, Μπορταγκαράι, Κύρκος, Σταματελόπουλος.

Στον πάγκο του Άρη οι: Κουέστα, Μαζικού, Ενκουλού, Νταμπό, Γκρέι, Ιτούρμπε, Χριστοδουλόπουλος, Σγουρος, Παναγίδης.

ΠΑΣ Γιάννινα: Τσιντώτας, Σόρια, Μπιλμπάο, Μέντες, Τζίμας, Εραμούσπε, Ριένστρα, Ραντου, Μπακαδήμας, Λιάσος, Μπάλαν.

Άρης: Σιαμπάνης, Εμπακατά, Πίρσμαν, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Ντουκουρέ, Νταρίντα, Πάλμα, Ματέο Γκαρσία, Καμάτσο και Καμαρά.