Live: Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός 0-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

84′: Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Γιαννιώτας πήρε τη θέση του Συμελίδη.

Δεν μετράει το γκολ του Παναθηναϊκού. Δίνεται φάουλ στην αρχή της φάσης από τον Ιωαννίδη επάνω στον Βήχο.

82′: Ο Τιμοτέους Πούχατς σκοράρει. Με την πρώτη του επαφή έπειτα από τρομερή ασίστ του Ιωαννίδη στέλνει με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα.

80′: Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Ντεμπούτο για τον Πούχατς που παίρνει τη θέση του Χουάνκαρ. Επίσης περνούν στο γήπεδο Βαγιαννίδης αντί του Κώτσιρα και Ιωαννίδης αντί του Σπόραρ.

76′: Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Τσιριγώτης και Λούα Λούα στο ματς. Εκτός περνούν Δούμτσιος και Τορό.

69′: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βέρμπιτς δίνει τη θέση του στον Τσόκαϊ.

65′: Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μεχία στη θέση του Χάμοντ.

63′: Ο Βήχος έκανε τη σέντρα, ο Χουάνκαρ αδράνησε με τον Βρακά να σουτάρει εξ επαφής και τον Ιταλό τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να διώχνει σε κόρνερ.

49′: Πρώτο σουτ από τον Λεβαδειακό στο δεύτερο ημίχρονο με τον Συμελίδη. Μπλόκαρε εύκολα ο Μπρινιόλι.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο με καθυστέρηση περίπου 20 λεπτών, λόγω ρίψης δακρυγόνου από αστυνομικούς.

Το δεύτερο μέρος ξεκινά με αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βρακάς παίρνει τη θέση του Νίκα.

Τέλος ημιχρόνου.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έχουμε δοκάρι για τον Παναθηναϊκό. Ο Σπόραρ βρέθηκε στην περιοχή σούταρε αλλά σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Λεβαδειακού.

39′: Κίτρινη στον Συμελίδη.

35′: ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός. Ο Σπόραρ πήρε την πάσα μέσα στην περιοχή και γύρισε την κατάλληλη στιγμή στον Βέρμπιτς για το 0-1.

31′: Κεφαλιά του Κουρμπέλη άουτ.

5′: Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Παλάσιος να σεντράρει στον Σπόραρ και τον Τσάπρα να διώχνει σε κόρνερ.

Ο Λεβαδειακός αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς 4-2-3-1): Στογιάνοβιτς- Κωνσταντινίδης, Μπάχανακ, Τσάπρας, Βήχος- Χάμοντ, Συμελίδης- Τορό, Δούμτσιος, Νίκας- Μουτίνιο.