Live: Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης 1-1 (τελικό)

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας. Λεβαδειακός και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 1-1.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′: Σουτ του Αλβαρς, έδιωξε ο Μάρκοβιτς

88′: Μέσα οι Μπάχανακ, Ρεγκίς για τον Λεβαδειακό, έξω οι Παναγιώτου, Λούα Λούα.

87′: Κάρτα στον Κωνσταντινίδη για το φάουλ.

Αλλάζει την απόφασή του ο Περράκης, φάουλ εκτός περιοχής τελικά για τον Αστέρα και όχι πέναλτι.

Θα εξεταστεί στο VAR η φάση για το αν το μαρκάρισμα είναι εκτός περιοχής.

85′: Πέναλτι για τον Αστέρα. Ο Μπαρτόλο έφυγε στην πλάτη της άμυνας, με τον Κωνσταντινίδη να τον βρίσκει και ο διαιτητής Περράκης έδειξε την άσπρη βούλα.

74′: Μπαράλες μέσα, Μπερτόγλιο έξω για τον Αστέρα.

70′: Σκβάρκα αντί Μουτίνιο για τους γηπεδούχους.

63′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ωραίο γύρισμα ο Καρμόνα, το σουτ του Μπαρτόλο πέρασε λίγο άουτ.

60′: Δούμτσιος έξω, Βρακάς μέσα, Μεχία έξω, Τσιριγώτης μέσα για τον Λεβαδειακό.

59′: Κρέσπι μέσα, Μπενίτο έξω για τον Αστέρα.

57′: Κίτρινη ο Δούμτσιος.

Οι δύο ομάδες έχουν βρει γκολ από τους στόπερ τους και σε στατικές μπάλες.

54΄: ΓΚΟΟΛ ο Αστέρας. Εκτέλεση κόρνερ του Μπερτόγλιο, πρώτη κεφαλιά του Τζουκάνοβιτς, γύρισμα του Μπαρτόλο και πλασέ από κοντά του Καστάνιο για το 1-1. Άμεση απάντηση των Αρκάδων.

53′: Σέντρα του Άλβαρες στον Γκαρντάφσκι, εκείνος στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

48′: ΓΚΟΟΛ ο Λεβαδειακός. Ο Μουτίνιο εκτέλεσε φάουλ, ο Λιάγκας με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-0.

47′: σουτ του Μπερτόγλιο, η μπάλα στην αγκαλιά του Μάρκοβιτς.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Ντομίνγκεθ, Ριέρα έξω, Γκαρντάφσκι, Μπαρτόλο μέσα για τον Αστέρα.

΄Τέλος ημιχρόνου.

45′: Ο Παναγιώτου βρήκε χώρο, έκανε το σουτ ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε

37′:  Ο Λεβαδειακός βρήκε κενό χώρο, ο Λούα Λούα που έκλεψε την μπάλα έπαιξε κάθετα για τον Δούμτσιο που πήγε ένα κλικ σε πλάγια θέση αλλά δεν πλάσαρε, θέλησε να βρει συμπαίκτη του και έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι.

34′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Γύρισμα του Λούα Λούα και προβολή του Δούμτσιου από τη μικρή περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία.

25′: Κίτρινη στον Μπέλμοντ

13′: Ο Μπελμόντ βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Αστέρα και σούτερα, η μπάλα «έσκασε» και πέρασε άουτ

7′: Ωραία κίνηση του Λούα Λούα και σουτ, άουτ η μπάλα

3′: Ο Καστάνιο έδιωξε με δύναμη από το κέντρο, η μπάλα πήρε τρελή τροχιά και ο Μάρκοβιτς έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ.

Είναι η πρώτη φετινή εμφάνιση του Λεβαδειακού στην φυσική του έδρα.

Ο Λεβαδειακός υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι συνθέσεις

Οι Αρκάδες θα έχουν τον  Παπαδόπουλο κάτω από τα γκολπόστ, τους Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Αλβαρες στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους Ντομίνγκεθ, Στάνκο στον άξονα, τους Τιλίκα, Μπερτόγλιο στα άκρα και τον Ριέρα κοντά στον φορ Μπενίτο.

Οι Βοιωτοί θα ξεκινήσουν με τον Μάρκοβιτς στο τέρμα, τους Κωνσταντινίδη, Βινίσιους, Λιάγκα, Παναγιώτου στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους Χάμοντ, Μεχία, Μπελμόντ στον άξονα, τους Μουτίνιο, Λούα Λούα στα άκρα και τον Δούμτσιο στο »9».