Live: ΠΑΣ Γιάννινα – Λεβαδειακός 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Ο ΠΑΣ νίκησε 2-1 τον Λεβαδειακό.

92′: Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Παντελάκης αντί του Μορέιρα.

87′: Κίτρινη κάρτα στον Σόρια.

83′: Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.

79′: Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Τσιριγώτης αντί Δούμτσιου και Τόρο αντί Βρακά.

73′: ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΣ. Ο Εραμούσπε σκοράρει το δεύτερο γκολ του στη φετινή σεζόν. Ο Ροσέρο σέντραρε από δεξιά, ο Σταματελόπουλος πήρε την κεφαλιά και ο Εραμούσπε που κινήθηκε στο δεύτερο δοκάρι, πλάσαρε για το 2-1.

69′: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Σταματελόπουλο ανενόχλητο, μετά την πάσα του Μπιλμπάο, να αστοχεί.

68′: Ο Σταματελόπουλος παίρνει τη θέση του Λιάσου και ο Ντεντάκης του Κωνσταντινίδη σε μία αλλαγή για κάθε ομάδα.

65′: Κίτρινη στον Κωνσταντινίδη

60′: Ο Τζίμας παίρνει τη θέση του Παμλίδη.

54′: Ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Μπιλμπάο να κάνει το σουτ μέσα αππό την περιοχή και την μπάλα να φεύγει άουτ

50′:  Μεγάλη επέμβαση του Μάρκοβιτς σε σουτ του Ροσέρο μετά την πάσα του Μορέιρα

49′: Ο Μάρκοβιοτς βγαίνει πριν τον Παμλίδη και μπλοκάρει στη σέντρα του Μορέιρα.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό με τους Λούα Λούα και Χάμοντ να παίρνουν τις θέσεις των Μεχία και Σβάρκα

Τέλος ημιχρόνου,

45′: ΓΚΟΟΟΛ ο Λεβαδειακός. Εκπληκτικό σουτ του Μουτίινο έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Σούλη και ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

25′: Εξαιρετική προσπάθεια του Παμλίδη με προσποίηση αλλά αντί να πασάρει δεξιά στον αμαρκάριστο Μορέιρα έκανε το σουτ με τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού να μπλοκάρει με άνεση

30′: 47% η κατοχή για τον ΠΑΣ, 53% για τον Λεβαδειακό.

24′: Ο Μπαγκαλιάνης σκοράρει μετά το φάουλ του Μπιλμπάο με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ.

17′:  Κίτρινη στον Μεχία για σκληρό φάουλ στον Ροσέρο.

17′: Ο Βρακάς απειλεί για τον Λεβαδειακό με τον Σούλη να τον προλαβαίνει και να διώχνει σε κόρνερ

8′: Ακόμα μια ευκαιρία για τον ΠΑΣ, μετά από γρήγορη αντεπίθεση ο Παμλίδης μπήκε στην περιοχή και προσπάθησε να βρει τον Μορέιρα, έδιωξε τελευταία στιγμή ο Τζημόπουλος.

4′: Ο Ροσέρο γυρίζει στον Παμλίδη που κάνει το σουτ στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

2′: ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΣ. Μετά από σέντρα του Μπιλμπάο από τα αριστερά, ο Ροσέρο με όμορφη κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών). Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Σαμοΐλης (Αθηνών). 4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας). VAR: Γκορτσίλας (Μακεδονίας). AVAR: Απτόσογλου (Αθηνών).

Οι συνθέσεις του αγώνα

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Σούλης, Σόρια, Εραμούσπε, Κιάκος, Μπαγκαλιάνης, Μπιλμπάο, Καραχάλιος, Λιάσος, Μορέιρα, Ροσέρο, Παμλίδης.

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπαχανάκ, Μεχία, Μουτίνιο, Σβάρκα, Βήχος, Βρακάς, Δούμτσιος, Κωνσταντινίδης, Μπελμόντ, Τζημόπουλος.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.