Live: Ιωνικός – Λεβαδειακός 0-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Ισόπαλες χωρίς γκολ οι δύο ομάδες.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Τσιριγώτη να αστοχεί σε τετ-α-τετ.

85′: Ο Λιάγκας στη θέση του Βινίσιους και ο Τσιριγώτης στη Βαρκά

83′: Κίτρινη ο Μύγας

81′: Λόμπα του Αντούνες, ο Μάρκοβιτς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

79′: Ο Λούα Λούα μετά από σέντρα του Δούμτσιυ σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Χουτεσιώτης έδιωξε σε κόρνερ. Ο βοηθός σήκωσε τη σημαία, αλλά αν έμπαινε το γκολ θα είχαμε χρήση VAR

76′: Κεφαλιά του Μάντζη, ο Μάρκοβιτς μπλόκαρε. Δύσκολη, σκαστή κεφαλιά, δεν αιφνιδίασε τον γκολκίπερ του Λεβαδειακού.

74′: Ο Χάμοντ αντί του Συμελίδη.

72′: Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό.

66′: Εκτός οι Μεντόσα, Μασάς, Ιωαννίδης, μέσα οι Λοβέρα, Μίλο και Ελευθεριάδης

64′: Ο Μπαχανάκ αντί του Τζημόπουλου που έχει πρόβλημα τραυματισμού

56′: Σουτ του Μπελμόντ μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης.

55′: Κίτρινη κάρτα στον Αντούνες.

47′: Οφσάιντ ο Δούμτσιος, Ως μη γενόμενη φάση του τετ-α-τετ του επιθετικού του Λεβαδειακού.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.  Μία αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Λούα Λούα στη θέση του Μουτίνιο

Τέλος ημιχρόνου.

45′: Κίτρινη στον Μουτίνιο

39′: Σουτ του Δούμτσιου μέσα από την περιοχή, είναι αδύναμο και μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

37′: Σουτ του Μύγα, ο Μάρκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ.

28′: Καλό σουτ του Αοσμαν, ο Μάρκοβιτς έπεσε και έδιωξε

14′:  Πολυ μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Βαλεριάνος άφησε την μπάλα νομίζοντας πως θα βγει ο Χουτεσιώτης ο οποίος όμως έμεινε κάτω από την εστία του, ο Κωνσταντινίδης έγινε κάτοχος της μπάλας σε πλεονεκτική θέση, αλλά το τελείωμά του δεν ήταν καλό και η μπάλα πέρασε άουτ

11′: Δοκάρι για τον Ιωνικό. Ο Άοσμαν εκτέλεσε το φάουλ, αλλά η μπάλα χτυπά στη συμβολή των δοκών και καταλήγει άουτ.

8′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Μάντζης δίνει έτοιμο γκολ στον Άοσμαν, αλλά ο Συμελίδης με καθοριστική παρέμβαση αποσοβεί την παραβίαση της εστίας του Λεβαδειακού.

Διαιτητές: Ζαμπαλάς (Μωυσιάδης, Κόλλιας, 4ος Περράκης, VAR: Κουμπαράκης, Τριανταφύλλου).

Λεβαδειακός: Μάρκοβιτς – Κωνσταντινίδης, Βινίσιους, Τζημόπουλος, Βήχος – Συμελίδης, Μπελμόντ, Μεχία – Μουτίνιο, Δούμτσιος, Βρακάς

Ιωνικός: Χουτεσιώτης – Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Αντούνες – Μύγας, Μασάς, Μεντόσα, Άοσμαν, Βαλεριάνος – Ιωαννίδης, Μάντζης.