Live: ΑΕΚ – Νόα 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος αγώνα. Η ΑΕΚ θα κερδίσει με 1-0 την Νόα, αλλά θα αποκλειστεί με τελικό σκορ 2-3.

90+7′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Χατζισαφί, ο οποίος βρεθηκε μόνος του μέσα στην μικρή περιοχή, αλλά αστόχησε.

90+1′ ΓΚΟΟΟΛ 1-0. Η ΑΕΚ σκοράρει με αυτογκόλ του Σάντος, μετά την σέντρα του Φερνάντες.

9 λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Ο Λαμέλα βρήκε χώρο, πλάσαρε, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

84′ Σουτ του Τσούμπερ έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

77′ Ο Βίντα βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά.

76′ Εκπληκτική επέμβαση του Τσαντσάρεβιτς ξανά σε σουτ του Ρότα.

73′ Ο Ρότα έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και ο Τσαντσάρεβιτς απέκρουσε και πάλι.

56′ Δοκάρι για την Νόα. Ο Μανβελιάν σούταρε εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι και έφυγε άουτ.

47′ Κεφαλιά ο Τσούμπερ, όμως περνάει μακριά από το δοκάρι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΑΕΚ – Νόα 0-0.

​​​​​6 λεπτά οι καθυστερήσεις.

44′ Ο Τσούμπερ βρέθηκε μόνος του μέσα στην μικρή περιοχή, αλλά άργησε να εκτελέσει και πρόλαβαν να τον κόψουν.

43′ Ο Ελίασον πέρασε εκπληκτικά δύο παίκτες, πλάσαρε, με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ.

37′ Δοκάρι για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ σέντραρε ο Μάνταλος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι.

34′ Ο Ρότα σούταρε έξω από την περιοχή η μπάλα κόντραρε και πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

21′ Ο Κάλενς έκανε λάθος και ο Γκρεγκόριο βγήκε τετ α τετ, αλλά ο αμυντικός της ΑΕΚ πρόλαβε και διόρθωσε το λάθος του.

14′ Ο Τσούμπερ πήρε την κεφαλιά μετά το φάουλ του Μάνταλου, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά.​​

4′ Κεφαλιά του Ρότα, ο Τσαντσάρεβιτς αποκρούει και πάλι.

3′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ βγήκε τετ α τετ μετά το λάθος του Σάντος όμως ο Τσαντσάρεβιτς τον νίκησε.

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Γίνεται ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Νίκου Ξηροκώστα.

Οι παίκτες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕΚ: Στρακόσα, Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Ελίασον, Λιούμπιτσιτς, Γκατσίνοβιτς, Τσούμπερ

Νόα: Τσαντσάρεβιτς, Σίλβα, Μιλίκοβιτς, Σάντος, Τοράρινσον, Γκαμπός, Σανγκαρέ, Μανβελιάν, Φερέιρα, Πίνσον και Γκρεγκόριο.

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει την Νόα στην OPAP ARENA, για την ρεβάνς του 3ου προκριματικού γύρου του Conference League.