LIVE: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ -ΛΑΣΚ 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγωνα. Η Γιουνάιτεντ έφτασε στη νίκη με ανατροπή 2-1 επί της ΛΑΣΚ και πήρε την πρόκριση στο Final-8.

88′: ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Μαρσιάλ, που είχε μπει ελάχιστα λεπτά πριν στο παιχνίδι, άλλαξε ωραία τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

57′: ΓΚΟΟΟΟΛ! πάσα προς τον Λίνγκαρντ που έφυγε από κανονική θέση, μπήκε στην περιοχή έκανε το πλασέ υπό την πίεση του Βίζινγκερ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1.

55′: ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Βίζινγκερ έπιασε τρομερό σουτ εκτός περιοχής και έστειλε τη μπάλα στο αριστερό γάμα της εστίας του Ρομέρο για το 0-1.

53′: Παραμένει το 0-0 στην Αγγλία με τους γηπεδούχους να χάνουν σπουδαία ευκαιρία με τον Λίνγκαρντ με προβολή να ανοίξουν το σκορ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.  Το 0-0 παραμένει στην Αγγλία ανάμεσα στη Γιουνάϊτεντ και την ΛΑΣΚ.

40′: Παραμένει το 0-0 στην Αγγλία. Μέτριο ματς, χωρίς ουσία. Εξελίσσεται σε τυπική διαδικασία.

10′: Δοκάρι για τη Λασκ. Σε κόρνερ από τα δεξιά ο Βέιζινγκερ πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Τυπική διαδικασία η ρεβάνς της Γιουνάιτεντ με τη ΛΑΣΚ μετά το 0-5 του πρώτου αγώνα.

Υπάρχει και ελληνική εκπροσώπηση στην Αγγλία, καθώς η διαιτητική τετράδα αποτελείται από Έλληνες ρέφερι. Διαιτητής είναι ο Σιδηρόπουλος και τέταρτος ο Παπαπέτρου.