Super League 2: Εύκολη νίκη για τον ΠΑΟΚ Β κόντρα στον Καμπανιακό

Ασπρόμαυρη καταιγίδα έπνιξε τον Καμπανιακό για την 4η αγωνιστική της Super League 2. Ο ΠΑΟΚ Β με φοβερή εμφάνιση δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και πήρε από νωρίς τον ρόλο του «αφεντικού» στην αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι όσο και αν προσπάθησαν δεν κατάφεραν ποτέ να ξαναμπούν στο ματς και απλώς μείωσαν σε 3-1 στο φινάλε.

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε πριν την έναρξη της αναμέτρησης για τον Τζορτζ Μπάλντοκ που έφυγε από την ζωή σε ηλικία 31 ετών.

Μόλις δύο λεπτά χρειάστηκε ο Δικέφαλος για να ανοίξει το σκορ στην αναμέτρηση. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι μετά από άτσαλο μαρκάρισμα πάνω στον Καμπέζα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κανίς και με κρύο αίμα εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0.

Λίγο πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του παιχνιδιού, ο Γρόσδης με μία ζωγραφιά διπλασίασε τα τέρματα των ασπρόμαυρων. Η μπάλα προσγειώθηκε στον αρχηγό του ΠΑΟΚ και πριν σκάσει κάτω με απίστευτο βολέ την έστειλε συστημένη στα αντίπαλα δίχτυα για το 2-0 στο 43ο λεπτό.

Ο Καμπεζάς στο 51ο λεπτό έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του όταν στο 51ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, γράφοντας και αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο φινάλε σε 3-1 με τον Διαμαντόπουλο ο οποίος έγραψε και το τελικό σκορ.