Νάπολι

ΒΙΝΤΕΟ - Serie A: Στην κορυφή με «τεσσάρα» η Νάπολι

Μετά την ισοπαλία της Μίλαν κόντρα στην Γιουβέντους, η Νάπολι γνώριζε ότι με νίκη κόντρα στην Ουντινέζε θα σκαρφάλωνε στην πρώτη θέση της Serie A. Έτσι δεν ήθελε να αφήσει την ευκαιρία ανεκμετάλλευτη και επικράτησε με 4-0 εκτός έδρας.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί νίκη για την ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι που χρειάστηκε 11 λεπτά για να βάλει τις «βάσεις» για την κατάκτησή της.

Αρχικά, στο 24΄ ο Οσιμέν, μετά από λόμπα του Ινσίνιε έκανε από κοντά το 1-0, ενώ στο 35΄ μετά από ωραία κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ, ο Ραχμάν σημείωσε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, δεν άφησαν το πόδι από το... γκάζι, και στο 52΄ ο Κουλιμπαλί έκανε το 3-0, με τον Σενεγαλέζο αμυντικό να σημειώνει γκολ για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στην καριέρα του. To κερασάκι στην... τούρτα έβαλε στο 84΄ με εξαιρετικό σουτ ο Λοσάνο