Ρέμπιτς

ΒΙΝΤΕΟ: Συνεχίζει να ελπίζει για τον τίτλο η Μίλαν

Η Μίλαν κατάφερε να κερδίσει με 2-1 τη Ρόμα εκτός έδρας και παρέμεινε στο «κυνήγι» του τίτλου της Serie A. Οι «ροσονέρι» έδειξαν από την αρχή τις προθέσεις τους και  κυριάρχησαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Το γκολ μάλιστα ήρθε στο 43ο λεπτό. Ο Φάσιο βρήκε τον Καλάμπρια μέσα στην περιοχή, με τον Κεσί να μετατρέπει το πέναλτι σε γκολ. Η φάση ελέγχθηκε και με VAR.

Η Ρόμα μπήκε πιο αποφασισμένη στο δεύτερο ημίχρονο. Κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά, με τον Βερετού στο 50ο λεπτό της συνάντησης με απίθανο πλασέ από τα όρια της περιοχής. Η Μίλαν δεν είχε πει ακόμα την τελευταία της λέξη. Ο Ρέμπιτς ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 1-2 στο 58ο λεπτό, με τον επιθετικό της Μίλαν να κάνει τρομερή κίνηση και να εκτελεί ιδανικά, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.